Aion yeni güncellemesiyle bugün aktif!

Son Güncelleme Tarihi:

2012’nin Şubat ayından itibaren free-to-play olarak oynanabilen Aion, 5 yıldır Kore yapımı oyunların zirvesinde bulunuyor. Uzakdoğu kökenli bir MMORPG oyunu olarak da nitelendirebileceğimiz Aion, oyuncularla buluştuğu günden beri çeşitli güncellemelerle sürekli geliştirilerek oyuncuların beğenisini kazanmayı başardı.

Aion 3,5 güncellemesiyle yeni bir havaya bürünüyor.

Gameforge’un yayıncılığını yaptığı oyun bugün gelecek 3.5 güncellemesiyle beraber oyunculara bir dizi yenilik sunacak. Gelecek güncellemeyle yeni arenalar, mahzenler ve binekler oyuna eklenecek, tecrübeli oyuncular “Tiamat’ın Kalesi” ve “Tiamat’ın Sığınağı“nda zorlu mücadeleler sergileyecek. Oyuncular Tiamat’ın Kalesi’nde Devalar, Balaurların en tehlikeli generalleriyle karşılaşacak, Tiamet’ın Sığınağı’nda ise Ejderha Hükümdarı’yla boy ölçüşecek. Mücadeleyi kazananlar eşsiz silah setleri ve hatta şanslılarsa mistik kategorisine ait bir set kazanacak.

PvP severler için ise Kooperasyon Arenası‘nda ikişer oyuncudan oluşan üç grup “2v2v2” gibi farklı bir PvP deneyimi yaşayacak. Şöhret Arenası‘nda hayatta kalma mücadelesi vermek için 4 oyuncu birbiriyle karşılaşacak. Oyuncular arena savaşları sonucunda aldıkları armaları, değerli eşyalarla takas edebilecek. Bu yeniliklerin dışında oyuncular dört yeni binek arasından istediklerini seçip Atreya’da gezebilecek. Devalar’a gelişmiş ev sistemiyle beraber, evlerine özel mobilyalar almaları için ek yerler verilecek ve oyuncular panodan ayrıca görevler alabilecek. Böylelikle Pazar Yeri’nde daha çok ender ürün satan tüccarlara rastlayabilecekler.

Aion fantastik hikayesiyle dikkat çekiyor.

NCsoft® tarafından geliştirilen oyunun hikayesi, Atreia‘nın yaratıcısı olan Aion isimli tanrının burada kendi isteklerini gerçekleştirecek bir melek ırkını doğaüstü güçler ile donatmasıyla başlıyor.  Balaur adındaki bu ırk, bir süre sonra Aion’ın isteklerine karşı çıkıp, Atreia’yı yok etmeye karar veriyor. Bununla beraber Aion, sadakat duygusuna sahip olan 12 Empyrean Lord ırkını yaratıyor ve insanları korumak için görevlendiriyor. Görevini uzun bir süre yerine getirdikten sonra 12 Empyrean Lord ırkı savaşın sonlanamayacağı kanısına varıp, barış yapmaya karar veriyor ve Balaur ırkını, gezegenin sembolü olarakta ifade edebileceğimiz kuleye kabul ediyor. Bu fırsatı değerlendiren Balaur ırkı kontrolü ele geçiriyor böylelikle gezegenin aydınlık tarafı olan Elyos ve karanlık tarafı olan Asmodians olarak iki bölgeye ayırıyor.

Sizde Aion deneyimini yaşamak istiyorsanız tıklayın.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!