ADATA ve XPG Computex 2018’de En Yeni Ürünlerini Sergilemeye Hazırlanıyor

Son Güncelleme Tarihi:

Tayvan merkezli şirket dünyanın en büyük teknoloji ve tüketici elektroniği fuarlarından biri olan Computex’te DDR4 bellekler, kameralı ev robotları ve kurumsal tüketicilere yönelik SSD modelleri gibi en yeni ürünlerini ziyaretçilerin ilgisine sunacak.

Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM modülleri ve NAND flaş depolama birimleri üreticisi ADATA, en yeni ürünlerini 5-8 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Computex 2018 kapsamında Nangang Exhibition Center’ın 1. katındaki I0608 numaralı standında tanıtacağını açıkladı.

Dünyanın İlk Sıvı – Hava Soğutmalı Bellekleri

ADATA’nın tanıtacağı yeni ürünlerden ilki XPG markasıyla piyasaya sürdüğü yüksek performanslı bir bellek. SPECTRIX D80 modeli RAM’ler dünyanın ilk hibrid sıvı-hava soğutmalı DDR4 bellekleri olma özelliğini taşıyor. Alüminyum soğutucuya ek olarak hava geçirmez kapsül içerisinde soğutma sıvısı ile ekstra soğutma kapasitesine kavuşan bu bellekler 2666MHz hızında çalışıyor ve 5000MHz hızına çıkabiliyor. Yüksek performanslı bu bellekler, üzerlerindeki RGB aydınlatma sayesinde muhteşem bir görüntü de sunuyor.

Oyuncuların dikkatini çekecek bir diğer ürünse 2666MHz ile 4600MHz arası hızlarda çalışabilen ve RGB aydınlatmaya sahip SPECTRIX D41 DDR4 bellek. Her iki bellek modeli de Intel® X299 ve AMD® AM4/Ryzen platformlarını destekliyor. Fuarda sergilenecek diğer XPG ürünleri ise oyuncu faresi ve fare altlığı, yeni nesil STORM M.2 PCIe SSD, oyuncu klavyesi ve kulaklık gibi çeşitli oyun donanımları olacak.

Veri Merkezleri ve Sunuculara Yönelik En Yeni Çözümler

ADATA fuarda son kullanıcıya yönelik ürünler yanında kurumsal segmente yönelik en yeni ürünlerini de sergileyecek. Daha önce sahip olduğu saniyede 3200MB okuma ve 1700MB yazma hızıyla son kullanıcıya yönelik en hızlı SSD’si olan SX8200’ü tanıtan marka bu kez kurumsal ihtiyaçlara yönelik çözümlerini sergiliyor. ADATA’nın yeni NGSFF (Next Generation Small Form Factor) SSD’sinde mevcut M.2 SSD modellerinde olmayan “hot-swap” özelliği, çift-port konfigürasyon imkânı ve güç kesintisi koruması mevcut.

PCIe U.2/AIC form faktöründe tasarlanan ürün 11TB’a kadar geniş kapasite sunuyor. 4K rasgele performansı 1 milyon IOPS olan SSD, kullanıcı tarafından ayarlanabilen aşırı tahsis (over-provisioning) özelliğine de sahip. ADATA’nın DRAM ve SSD alanlarındaki tecrübesi ve teknik bilgisi ışığında üretilen NV-DIMM sunucu modülleri, DRAM ve SSD’lerin en iyi yönlerini birleştirerek geniş kapasite ve güç kesintisine karşı koruma sağlıyor. Bu özellikleriyle sunucu bazında kayda değer bir performans artışı sunan bu SSD’ler güç kesilmesi yüzünden veri kaybı riskini asgari düzeye çekmekle kalmıyor, piyasadaki rakiplerine göre de daha uzun bir kullanım ömrü vadediyor.

ADATA Akıllı Ev Robotu

ADATA’nın Computex’te ziyaretçilerle buluşturacağı bir diğer ürün ise firmanın yeni nesil bulut bağlantılı, kameralı ev robotu. Yüz tanıma teknolojisine sahip olan robot, bu teknolojiye sahip ilk ev robotu olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında robotta ev güvenliğini ve erken çocuk gelişimini desteklemeye yönelik teknoloji ve donanımlar bulunuyor. Özel uygulamasıyla uzaktan kontrol edilebilen 360 derece görüş açılı bir kamera sayesinde kullanıcılar uzaktayken evlerinde ne olduğunu görebilecekler. Ses tanıma becerisine sahip robot okul öncesi yaş grubundaki çocuklarla konuşabilecek. Şirket yıl sonuna doğru geniş alanlarda kullanım sağlamak için uzak mesafeden ses tanıma becerisine sahip olan ve akıllı ev sistemleriyle uyumlu çalışabilen yeni robot modellerini tanıtacak.

 

Kendinden Soğutuculu IP68 Sertifikalı Harici Disk

ADATA’nın Computex kapsamında tanıtacağı yeni ürünlerden olan HD830, dünyanın kendinden soğutuculu ilk harici sabit diski. Bu eşsiz özelliğinin yanında IP68 sertifikasına sahip olan ürün su ve toz geçirmediği gibi darbelere de dayanıklı. Ayrıca ADATA standını ziyaret eden kullanıcılar firmanın saniyede 100MB okuma ve 85 MB yazma hızına sahip 512GB kapasiteli micro SD kartını da görebilecekler. Video Hızı Sınıfı V30 ve Uygulama Performans Sınıfı 1 (A1) gerekliliklerini karşılayan bu kart hızlı video transferi ve mobil uygulama performansı sunuyor. Fuar boyunca ADATA standında markanın power bank, kablosuz şarj padi, araba şarj aparatları gibi pek çok farklı mobil ürününü de görmek ve denemek mümkün olacak.

Space Soldiers Geri Mi Dönüyor?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!