Activision noktayı koydu!

Son Güncelleme Tarihi:

Yılların eskitemediği oyun serisi Call of Duty hala tüm ilgiyi üstünde taşımayı başarıyor. Serinin yeni oyunu olan Call of Duty: Advanced Warfare için aklımızda bir sürü soru olmakla birlikte, belki de bunlardan en önemlisi göreve çağrılacağımız platformlar sorusuydu.

Geçtiğimiz Mayıs’tan itibaren Wii U versiyonu üzerinde hiçbir açıklama gelmemesi FPS tutkunlarının aklında “Acaba Wii U versiyonunda sorun mu var?” sorusunu oluşturmuştu. Tabii ki bu sorunun daha ileri bir boyutu olan; “Call of Duty: Advanced Warfare, Wii U için çıkmayacak mı?” düşüncesi de akıllardan geçmiyor değildi.

Bu konuya ilişkin ilk resmi gelişme Twitter üzerinden yaşandı. Nintendo hayranlarından birisi geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden, Sledgehammer Games’in kurucu ortaklarından Michael Condrey‘e tam da bu konu hakkında bir soru iletti. Kendisine “Call of Duty: Advanced Warfare, Wii U’da yerini alacak mı?” sorusu yöneltilen Condrey, bu konuya ilişkin olarak durumu netleştiren bir cevap verdi: “Yayıncılar tarafından alınan karar dolayısıyla; Call of Duty: Advanced Warfare, Wii U’da yerini almayacak. XBoxOne, PS4 ve PC üzerine konsantre olmuş durumdayız.”

Bu cevap her ne kadar Nintendo hayranı kullanıcıyı üzmüş olsa da, çok da beklenmedik bir karar değildi. Özellikle FPS türündeki savaşın, adı geçen 3 platformda olacağı kaçınılmaz bir durumken; Wii U’da yer alması çok küçük bir ihtimaldi. Modern Warfare 2’dan bu yana FPS özlemini çeken Nintendo hayranlarının bu açlığını bastırmaları için en güçlü şansları şu an için Nukedown olarak gözüküyor. Tabii ki geleceğin ne getireceği bilinmez.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!