Action RPG Türünün En İddialı Oyunlarından Knights of Dungeon!

Son Güncelleme Tarihi:

Action RPG (Aksiyon Rol Yapma Oyunu) türünün en iddialı oyun adaylarından olan ve içerisinde heyecanlı MOBA savaşlarını barındıran 3 boyutlu oyun Knights of Dungeon test aşaması versiyonuyla ağustos ayı itibari ile NTT Game tarafından oyunseverlere sunuldu. 13 Eylül itibari ile de resmi açılışı yapılan oyun Mobil platformlar (Android ve IOS) üzerinden oynanabiliyor. Ülkemizde %100 Türkçe dil seçeneğiyle yayınlanan Knights of Dungeon’da amacımız sahip olduğumuz ve oyunda ilerledikçe sahip olacağımız karakterleri, zindanlardan toplayacağımız veya marketten alacağımız eşyalar ile geliştirmek ve diğer oyunculara karşı yapacağımız savaşlar ile genel sıralamanın zirvesine tırmanmak. Tabi bu yükselişin o kadar da kolay olmayacağını belirtelim.

Knights of Dungeon Hikayesi

Kadim dönemlerde Tytania ile Nirvash krallıkları arasında yaşanan savaş yüzünden tüm kıtada kıtlık ve salgın baş gösterdi. Halkın yaşadığı bu ölümcül kaosun üstüne savaşın en şiddetli noktasında uzun yıllardır görünmeyen, muazzam bir felaket getirecek olan ejder ortaya çıktı ve tüm kıtayı yerle bir etti. Savaşın yıkıntıları arasında bir çocuk hayatta kaldı ve ejderin neden olduğu bu yıkıma karşı direndi. Ailesini ve sevdiği insanları kaybeden bu çocuk ejderi bulmaya ve bu ızdırabı sona erdirmeye yemin etti.

2017’nin En İyi Mobil Oyunu Knights of Dungeon

14-17 Eylül tarihleri arasında Tüyap İstanbul Fuar Merkez’inde gerçekleşen GameX 2017 fuarında oyun severlerle buluşan Knights of Dungeon GameX 2017 En İyi Mobil Oyun kategorisinde kullanıcıların oylarıyla 1. seçildi.

Knights of Dungeon’ın Size Sundukları

*Özel yeteneklere sahip 20’den fazla Karakter

*150’den fazla Bireysel Mücadele Alanı

*Boss Savaşları

*Klan Mücadeleleri

*5 farklı Savaş Sistemi

*Etkileyici Grafikler ve Akıcı Savaş Deneyimi

*Dinamik Zindan Tasarımları

*Karakter ve Ekipman Gelişimleri

*Özel Karakter Kostümleri ve Aksesuarlar

Zindanlar

Knights of Dungeon’da güçlü yaratıklar ve bosslara karşı mücadele edebileceğiniz 100’den fazla zindan mevcut. Bu zindanlara giriş yaparak altın, değerli taşlar ve karakterlerinizi güçlendirebileceğiniz özel eşyalar elde edebilirsiniz. Oyunda zindanlara Normal ve Elit olmak üzere 2 farklı zorluk seviyesinde giriş yapılabiliyor. Elit seviye zindanlarda karşınıza çıkan yaratıklar tabi ki daha zor, fakat bunun da mükafatını fazlasıyla alabiliyorsunuz.

Oyuna başlangıç seviyesinde zindanları nispeten rahat bir şekilde tamamlayabiliyorsunuz, fakat aşama kaydettikçe karşınıza çıkan yaratıklar ve bosslar da güçleniyor. Eğer sahip olduğunuz karakterlerin güçleri, girmek istediğiniz zindanın önerilen güç seviyesinin aşağısındaysa giriş yapabilirsiniz, fakat ölümünüz kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple karakterlerinizi sürekli güçlendirmenizde fayda var.

 

 

Karakter Gelişimi

Knights of Dungeon’da 3 farklı karakter gelişim sistemi mevcut.

*Özel Karakter Seviyesi
Karakterinizin temel seviyesini geliştirmek için zindanlara giriş yaparak Tecrübe Puanı kazanabilir ve biriktirdiğiniz Tecrübe İksirlerini kullanabilirsiniz.

*Değerli Taşlar ile Alınan Seviye

Zindanları tamamlayarak elde edeceğiniz değerli taşları uygun kombinasyonlar ile birleştirerek karakterlerinizde güç artışı sağlayabilirsiniz.

*Ruh Taşları ile Alınan Seviye

Zindanlarda ilerledikçe tamamlayacağınız görevlerden ve Altar’lardan elde edebileceğiniz Ruh Taşları, savaşlarda kullanabileceğiniz yeni bir karaktere sahip olma ve hali hazırda sahip olduğunuz karakterlerin seviyesini arttırma fırsatı sunuyor. Her karakter için istenen parça kadar Ruh Taşı topladığınızda bunları aktif edebilirsiniz.

 

Savaş Sistemleri – PvP

Knights of Dungeon’da diğer oyunculara meydan okuyabileceğiniz 5 farklı savaş modu ve her savaş sistemine özel sıralama mevcut. Yaptığınız mücadelelerde galibiyet aldıkça savaş sıralamasının zirvesine doğru çıkarak haftalık ödüllerin sahibi olabilirsiniz.

Normal Savaş Modu

Sahip olduğunuz karakterlerden 3’ünü seçerek bulunduğunuz sıralamaya yakın diğer oyuncular ile mücadele edebilirsiniz. Normal Savaş modunda mücadeleler otomatik olarak gerçekleşir ve seçtiğiniz tüm karakterler aynı anda savaş alanında bulunur.

Dereceli Savaş Modu

Dereceli Savaş modunda 3 farklı saldırı grubu ile mücadele edersiniz. Her bir saldırı grubunda ana karakter, destek karakterleri ve grup katkısı (Ekstra HP, Atak, Defans) seçerek stratejinizi belirleyebilirsiniz. Her galip geldiğiniz mücadele sonunda ödül kutuları kazanabilir ve Dereceli Savaş sıralamasındaki yerinizi yükseltebilirsiniz.

PvP – Sıra Modu

Seçeceğiniz bir ana karakter ve bir destek karakteri ile mücadeleye katılabilirsiniz. MOBA unsurları taşıyan PvP – Sıra modunda 5 dakika içerisinde minyonların desteği ile rakibinizin kuleleri ve ana merkezini yıkmanız gerekiyor. Eğer süre sonunda ana merkezler yıkılmazsa mücadele esnasında kazanılan puanlar mücadelenin galibini belirliyor.

Klan – Sıra Modu

PvP – Sıra modu ile aynı sisteme sahip olan Klan – Sıra modunda alacağınız her galibiyet Sıralama listesinde klanınızı üstlere taşımaya yardımcı olacak.

Rün Savaşı

Reliklerinizi ve Rünlerinizi geliştirmek için ihtiyaç duyacağınız materyalleri madenlerden çıkarabilirsiniz, fakat madenlerde boş yer bulabilmeniz oldukça zor. Madende gözünüze kestirdiğiniz oyunculara meydan okuyun ve bölgeyi ele geçirin.

 

Ek olarak belirtelim; PvP haritalarında kazandığınız mücadeleler sonunda mücadele ettiğiniz savaş moduna özel paraların sahibi olabilir ve bu paraları markette gelişmiş ekipmanlar, karakter ruh taşları ve daha birçok eşya almak için kullanabilirsiniz.

 

Karakter Yetenekleri

Oyunda her karakterin farklı özelliklere ve dinamiklere sahip 1’i ulti (özel yetenek) olmak üzere 4 aktif yeteneği ve 1 pasif yeteneği bulunuyor. Oyun içerisinde karşılaşacağınız yaratıklara karşı mücadelenizdeki en önemli kozlarınızdan olan bu yetenekleri de genel hesabınızın seviyesini arttırdıkça yükseltebilirsiniz. Her yetenek seviyesi artışı yeteneğinizin size sağladığı avantajları ve düşmanlarınıza vereceği hasarı yükseltir.

 

Ek Gelişim Sistemleri

Zindanlardan ve marketlerden elde edebileceğiniz 4 farklı kalite seviyesindeki eşyaları karakterlerinize giydirebilir ve dayanıklılıklarını yükseltebilirsiniz. Oyunda ekipmanlar için de ekstra bir geliştirme sistemi mevcut. Siz ekipmanlarınızı geliştirdikçe karakterinizin gücü de aynı oranda yükselecek.

Eşya gelişiminin yanı sıra Relik, Satranç Tahtası ve Rün sistemleri de size ekstra avantajlar sağlıyor.

Relik: Dereceli Savaşlarda galibiyet aldıkça elde edeceğiniz relikler ile karakterlerinizin belli özelliklerini geliştirebilirsiniz. Ayrıca ek malzemeler ile de bu reliklerin seviyesini yükseltebilirsiniz.

Rün: Savaşlardan ganimet olarak topladığınız rünler ile soketlere yerleştirdiğiniz reliklerin sağladığı özelliklere takviye yapabilirsiniz.

Satranç Tahtası: Oyun içerisinde kazanabileceğiniz Altın veya Elmaslar ile Satranç Tahtası üzerinde yer alan belli ek özelliklerin kilitlerini kaldırabilir ve bu özellik artışından faydalanmasını istediğiniz karakterleri buraya atayabilirsiniz.

 

Klan Sistemi

Knights of Dungeon’da karakter ve hesap gelişiminizi hızlandırmak ve diğer oyuncular ile ortak bir amaç doğrultusunda hareket etmek adına klanlar kurabilirsiniz.

Girdiğiniz klanın size sağlayacağı destek hiçbir şekilde yadsınamaz. Bir klana üye olduğunuzda karakterlerinizi Paralı Asker olarak klanın emrine vererek ek gelir sağlayabilir, klan zindanlarına katılarak değerli eşyaların sahibi olabilir ve Büyük Boss’ta klanınızın vereceği maksimum hasar sıralamasına göre ek ödüller kazanabilirsiniz.

 

Despe’nin ESL Banı Kaldırıldı!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.