Açıklama Geldi! Nintendo Switch Kırılıyor mu?

Son Güncelleme Tarihi:

Nintendo Switch Kırılıyor mu? Wii U, Nintendo’yu hüsrana uğratmıştı. Wii U’dan sonra. Nintendo bir kere daha piyasaya yeni portatif oyun konsolu sürmüştü: Nintendo Switch. Nintendo Switch özellikle The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın hype olmasıyla beraber inanılmaz bir biçimde satmaya başlamıştı. Nintendo’nun satış rakamlarından fazlasıyla memnun olduğu, hatta üretimini yetiştiremediği satışlar, bugün gelen son haberle nasıl etkilenecek?

 

 

Nintendo Switch Kırılıyor mu?

Bugünkü Nintendo Today’in son haberine göre, hacker’lar Nintendo’nun yeni konsolu Switch’in kernel dosyalarına ulaşmayı başarmış.

Benzer bir durum SONY’nin başına gelmişti ve sahte oyun oynanabilen hale gelen PSP’ler satış patlaması yaşamıştı. Konsolda korsan oyun oynatmak için en büyük engel olan kernel dosyası da aşıldığına göre, Nintendo Switch yakında korsan oyun oynatabilecek duruma gelebilir. Bu durum oyun yapımcıları için sıkıntılı sonuçlar doğuracak olsa da, konsol satışları ciddi anlamda artacaktır. Bakalım Nintendo, korsan iddialarına karşılık bir açıklama yapacak mı?

 

Half Life’a Gelen Güncelleme HL3’ün Habercisi mi?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.