Aatrox Şampiyon Güncellemesi Yakında!

Şampiyon güncelleme listesinde adı Akali, Nunu ile birlikte yer alan Aatrox’a gelecek güncellemenin ayak sesleri duyulmaya başladı. League of Legends bir teaser yayımlayarak şampiyon güncellemesinin çok yakında olduğunun ipuçlarını verdi.

League of Legends, şampiyon güncellemesini şöyle açıklamakta; “Şampiyonun çıkış tarihinden sonra yapılan, görsel ya da işlevsel (oynanışı etkileyen) yenilemedir.” Bu yenilemelerin amacı bir süredir oyuncuların oynamaktan uzak durduğu veya görsel bakımdan oyunun gerisinde kalmış şampiyonların oynanış tarzlarını ve görsellerini yenilemek. Son olarak İrelia güncellemesi oyuna dahil edilmiş bu güncelleme ile birlikte hem şampiyonun görsel nitelikleri iyileştirilmiş hem de oynanış olarak yeni özellikler eklenerek şampiyonun tercih edilme oranı hatırı sayılır biçimde artırılmıştı. Şampiyon güncelleme listesinde görülen Aatrox, Nunu ve Akali üçlüsünden ilk güncelleme Aatrox’a gelecek gibi görünmekte. Bir süre önce League of Legends instagram hesabında paylaşılan görsel oyuncuların ilgisini ve merakını artırmıştı.

Görselde yer alan cümle “İki büyük güç bir kere daha karşı karşıya geliyor: Aslan, ebedi hükümranlık istiyor. Kurt ise bitmeyecek bir savaşa aç. 27.06.2018.” şeklinde. Cümleye League of Legends evreni açısından bakacak olursak “iki büyük güç” Noxus ve Demacia‘yı işaret ediyor olabileceği gibi  Aatrox hikayesinde geçen Müdafîler ve Büyücü Krallar  savaşına atıfta bulunuyor olabilir. Aatrox’un hikayesinde yer alan kendi cümleleri ile paylaşılan bu cümlenin benzer nitelikleri olduğu da aşikar.“Bazıları onur için savaşır, bazıları şan için. Önemli olan tek şey, savaşman.” – Aatrox, diğer cümlede geçen “Kurt ise bitmeyecek bir savaşa aç”  söylemleri ve paylaşılan görsel arka planı ile teaser arasında çok büyük benzerlikler bulunuyor. Yani Aatrox’a gelecek güncellemenin 27 Haziran tarihinde ortaya çıkması muhtemel.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Takımları ve Kadroları Açıklandı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Gökhan Uzun

Oyunu, oynamayı ve hakkında yazmayı sever.