4. Sezonun ilk yaması duyuruldu

Son Güncelleme Tarihi:

Riot Games milyonlarca oyuncusuyla birlikte yepyeni bir sezona hazırlanıyor. Her sezon olduğu gibi bu sezon başında da köklü değişiklikler ve hissedilir dengelemeler göreceğiz. Oyuncuların kimi kendi hoşlandığı alanlarda yapılan değişikliklere tepki gösterirken, kimileride  yapılan bu değişiklikleri oldukça yerinde buluyor.

Özellikle sezon başlarında, zaman zamansa sezon ortalarında League Of Legends mekaniklerinde ve şampiyon dengelemelerinde hissedilir değişiklikler yapılıyor. Bu değişimler aslına bakarsanız sabit oyun mantığına bağlı kalınmasını engelleyici, aynı zamandaysa daha efektif oyun performansını sunma yönündedirler. Geniş şampiyon havuzu, yüzlerce eşya seçeneği ve içinde bulunulan sabit haritalar değişime uğramaz ise oyunun bütün rekabetçi yapısı bozulabilir. Her ne kadar arka planda oyuncuların yetenekleri, rün dizilişleri ve bunlara benzer unsurlar rekabetçi yapıyı koruyor olsa da, oyunun mekaniği çok daha kolay anlaşılır bir yapıya sahip olduğu için yapılan köklü değişikliklerde sürekli olarak oyuncuları yeni meta üretmeye, taktik değiştirmeye ve antremanlarını farklı stratejilerle yapmaya zorluyor.

asdasd

Gelelim 4. sezondan biraz bahsetmeye. Yama notlarını ve kullanıcı yorumlarını incelediğimizde, göze ilk çarpan nokta Rengar severlerin isyanlarıydı. Oyuncular Rengar’ı adeta evlerinde besledikleri bir kedi kadar çok seviyorlar ve bunu her fırsatta dile getiriyorlar. Artık kimsenin o pekte masum olmayan kediyle uğraşmasını istemiyorlar. Şampiyonlar tarafına baktığımızda Anivia, Annie, Evelynn, Janna, Jinx, Nasus, Rengar, Riven, Shyvana, Thresh, Yasuo, Caitlyn, Darius, Fiddlesticks, Fiora, Hecarim, Jarvan IV, Lux, Malzahar, Nami, Nidalee, Olaf, Talon ve Twisted Fate üzerinde kiminin özelliklerinin güçlendirildiğini kiminin ise özelliklerinin düşürüldüğünü görüyoruz. Göze çarpan ve herkesi sevindiren en önemli noktalardan bir tanesi yeni başlayan oyuncular için sabit bir şampiyon rotasyonu sunulacağı ve belirli seviyeye ulaşana kadar bu şampiyonların oyuncuyu bırakmayacağı haberiydi. Malumunuz yeni başlayan bir oyuncu için en zor konuların başında daha oyun mantığını kavrayamadan, elindeki şampiyonların tamamıyla farklı bir grupla sadece 1 hafta arayla değişmesiydi. Dereceli liglerde mücadele eden oyunculara da, yeni sezon başlamasıyla birlikte lig puanlarının sıfırlanacağı bilgisini vermeden geçmiyoruz. Yeni sezonun herkes için başarıyla dolu, mücadeleyi doruklarda yaşatan ve dostluğun kazanacağı bir sezon olması temenni ediyoruz.

 

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!