2019 Sezonu Şampiyonluk Ligi Takımları Belli Oldu!

2019 sezonu ile birlikte büyük bir değişim geçirecek olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi yeni yüzü ve lig sistemi ile geliyor. Daha önceki dönemlerde üzerinde durduğumuz bu kapsamlı değişiklikler sonucunda 10 takımlı lige dahil olması için başvurular arasından seçilen takımlar belli oldu.

Şampiyonluk Ligi’ne Katılma Hakkı Kazanan Takımlar

1907 Fenerbahçe

Bir marka olarak FB, herhangi bir sporda başarıya ulaşmanın sırrını fazlasıyla biliyor. Farklı branşlarda birçok şampiyonluk sevinci yaşayan kulüp için esporda da başarılar kısa sürede gelmişti. 1907 Fenerbahçe henüz ligdeki ikinci mevsiminde Türkiye Büyük Final’inde kupa kaldırdı ve Çin’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda ligimizi başarıyla temsil etti. 2018 sezonunu sessiz geçiren takım, yenilenen espor yapısında daha fazla kupa ve daha fazla başarı için yerini alacak.

Bahçeşehir SuperMassive

Bahçeşehir SuperMassive lige adımını attığı ilk mevsimden itibaren rekabetin seviyesini en üst noktaya çekti ve mücadele ettiği tüm mevsimlerde final görmeyi başardı. Uluslararası sahnede ligimizi en iyi şekilde temsil etti. MSI 2016’da Counter Logic Gaming ve Worlds 2018’de G2 Esports karşısında aldığı galibiyetler, espor tarihimizin en ikonik anları arasındaydı. Son şampiyon Bahçeşehir SuperMassive, başarılarına yenilerini katmak adına 2019’da da sahnede olmaya devam edecek.

Beşiktaş

İstanbul’da, Volkswagen Arena’da düzenlenen IWCI 2015 Finali, kısa soluklu espor tarihimizin unutulmaz anlarından biriydi. Binlerce taraftarın tezahüratlarla arenayı inlettiği seride gülen taraf Beşiktaş olmuş ve MSI’da boy göstermeye hak kazanmıştı. Ne yazık ki bu başarının ardından uzun zaman geçti. Beşiktaş adı uzun bir süredir VFŞL’den uzak kaldı. 2019 yılında bu ayrılık sona eriyor, Kara Kartal sahneye geri dönüyor.

Bursaspor Esports

Geleneksel sporlardaki rakipleri birer birer espor dünyasına adımını atarken Bursaspor taraftarı bir geç kalmışlık hissi yaşıyordu. Yeşil – beyaz renkleri VFŞL sahnesinde ağırlamamız ancak 2018 Yaz Mevsimi’nde mümkün oldu. Ancak mücadele ettikleri tek mevsim, Bursaspor Esports’un kendini kanıtlaması için fazlasıyla yeterliydi. Genç ve tecrübesiz bir kadroyla mücadele ettiği mevsimde büyük bir sürprize imza atarak çeyrek finale yükseldi. Şimdiyse takım daha güçlü bir organizasyon yapısıyla 2019 yolunu tutuyor. Sürpriz olarak nitelenen başarıyı sürekli hale getirmek onların asıl önceliği olacak.

Dark Passage

Espor izleyicisi için Dark Passage adı uzun süre boyunca şampiyonlukla eş anlamlı hale geldi. 2013’ten 2016’ya kadar düzenlenen dört TBF’nin tamamında kupa DP oyuncularının elinde yükseldi. 2014 yılında katıldıkları Dünya Şampiyonası, espor tarihimizin en önemli noktalarından biriydi. Geçmişte imza attığı başarılarla esporun izleyiciler tarafından benimsenmesine büyük katkılar sunan Dark Passage, yeni bir çağa adım attığımız 2019 yılında da bizimle birlikte olacak.

Galakticos

Galakticos, VFŞL sahnesine ilk olarak 2017 Kış Mevsimi’nde çıkmış ve üç mevsim boyunca ligde boy göstermişti. Bu üç mevsimlik kısa zaman onların izleyiciler ile sıkı bağlar kurmasında fazlasıyla yeterli oldu. Öyle ki ekip küme düştüğünde ardından üzülecek bir yığın insan bırakmıştı. Galakticos ile destekçilerinin hasreti 2019 Kış Mevsimi’nde son buluyor. Mürettebat yeni sezonda atmosfere yeniden giriş yapıyor.

Galatasaray Espor

Tarihi boyunca Galatasaray ismi başarılar ile birlikte anıldı. Adının geçtiği her branşta şampiyonluk iddiasında oldu. Yurt içinde ve yurt dışında elde ettiği başarılar ile adını tüm dünyaya duyurdu. Espor sahnesindeyse bir süredir Galatasaray adını göremiyorduk. Ezeli rakipleri Vadi’de boy gösterirken onlar VFŞL’yi uzaktan takip etmekle yetindi. 2019 ile birlikte bu durum değişiyor. Yenilenen yapısıyla beraber Galatasaray Esports sahneye yeniden adım atıyor.

HWA Gaming

İlk şampiyonun VFŞL sahnesi için tartışılmaz bir yeri var. Günümüzde yıldız olarak andığımız, efsane gözüyle baktığımız birçok oyuncunun parladığı yer HWA’ydı. Sahneye kazandırdığı sayısız oyuncuya rağmen zaman bu ekibe çok da iyi davranmadı. Başarılı günlerin ardından uzun zaman geçti. Takım bir dönem Yükselme Ligi’nin dahi misafiri oldu. Ancak bu anılar onların içindeki rekabet ateşini söndürmedi. Ekip her mevsim rekabetin bir parçası olmayı başardı. Geçmişten gelen tecrübesi ve hiç tükenmeyen rekabet isteğiyle HWA, sahnenin bir parçası olmaya devam edecek.

Royal Youth (Eski Adıyla Royal Bandits)

Royal Bandits, VFŞL’de mücadele ettiği iki mevsimde de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Lige katıldığı 2018 Kış Mevsimi’nden itibaren takım hep zirve yarışında oldu ve şampiyonluğu kendine yegane amaç olarak edindi. Boy gösterdiği iki mevsimde de finale yükselmeyi başardı. Ne var ki bu finallerde hikaye hep yarım kaldı, şampiyonluk gelmedi. 2019, organizasyon için yeni bir başlangıç olacak. Yenilenen ismi ve yapısıyla Royal Youth, yenilenen VFŞL’de sahne alacak ve yarım kalan hikayesini bu defa kupayla sonlandırmaya çalışacak.

Team Aurora

Talihsiz geçen son mevsimin bir kenara bırakırsak Aurora ligin en istikrarlı ekiplerinden biri. VFŞL’de bulunduğu altı mevsimin beşinde yarı finale yükselmeyi başardı. Yerli ve yabancı birçok yıldız oyuncu Aurora formasıyla ligde mücadele etti. Takım her zaman rekabetin bir parçası oldu. Gecenin en karanlık anı, seher vaktinin hemen öncesidir. Aurora, bu karanlık zamanlarını geride bıraktı. 2019 onlar için şafağın söktüğü yıl olacak.

Yükselme Ligi Yerine Akademi Ligi

Gelecek için belirlediğimiz hedeflere ulaşmamız için en önemli konulardan biri de yeni oyuncuları sahneye kazandırmak. Bu sebeple 2019’da Akademi Ligi’ni de hayata geçiriyoruz. VFŞL’de mücadele edecek on ekip aynı zamanda bir akademi takımına sahip olacak ve takımları arasında oyuncu değişikliği yapabilecek. (LOLESPOR)

Yeni sezonda büyük yeniliklere sahne olacak Şampiyonluk Ligi heyecanı RiotGamesTurkish Twitch adresinde izlenmeye devam edecek.

G-Star İlk Gününde Sizlerleyiz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!