2016’da KanColle Serisinin Filmi Geliyor!

Son Güncelleme Tarihi:

Pazar günü Japonya’da, Yokohama’da yapılan “Dai-Ni-Kai ‘KanColle‘ Kankanshiki” (2. ‘KanColle‘ Denizciler Töreni) etkinliğinde yapılan duyuruya göre 2016’da “Kantai Collection“, yada diğer adıyla “KanColle” serisinin filmi gelecek.

Etkinlikte gösterilen sahnelerde Fubuki, Mutsuki, Yuudachi, Akagi ve Kaga, Hiryuu Kaini ve Souryuu Kaini, dört Kongou kardeşler (Kaini), Kitakami ve Oui, Choukai Kaini, Yuubari, Mutsu ve Nagato, Kako Kaini ve Furutaka Kaini, Zuikaku ve Shoukaku, Shimakaze, Kuma, ve Ouyodo karakterleri bulunmakta.

Serideki bassedilen dünyada insanlık denizlerdeki kontrolünü kaybetmiş durumdadır. Denizleri kontrolü altına almış olan tehlike ise “Açık deniz donanması” diye geçmektedir. Onlara karşı koyabilecek olan tek şey ise Kan-musume (savaş gemisi kızları), yani geçmişteki savaş gemilerinin ruhunu taşıyan kızlardan oluşmaktadır.
“Açık deniz donanması”na karşı koyacak donanmanın üssü ise Chinjufu olarak geçmektedir. Chinfuju’da çeşitli Kan-musume’ler birlikte yaşamak için bir araya gelmiştir. Günlerini sıkıca çalışarak ve diğer işleriyle uğraşarak geçirmektedirler.

70745653gw1eurpb59lmaj20qo11ch02

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)