2014'ün En İyisi – Tokyo Ghoul

Son Güncelleme Tarihi:

2014 yılında başlayan animelere bir göz attığımızda en çok beğenilenlerden bir tanesi olarak Tokyo Ghoul animesi göze çarpıyor. Muhteşem çizimleri ve gerçekçiliği ile daha başlar başlamaz bizi kendisine hayran bırakan anime, görünen basit olayların altında muhteşem bir psikolojik tahlil olarak ön plana çıkıyor.

 

Hikaye, kahramanımız Kaneki’nin Rize isimli bir kıza aşık olması ile start veriyor. Kız, ortalıkta dolaşan ve insan etleriyle beslenen Ghoul’lerden korktuğunu söyleyerek evine kadar eşlik etmesini istiyor Kaneki’den. Karanlık bir sokakta gerçek karakterine bürünen Rize’nin bir Ghoul olduğunu anlamakta çok geciken Kaneki için artık ölüm kaçınılmazdır. Vücudunu bir yırtıcı hayvan gibi parçalayan Rize, Kaneki’nin kanıyla kendinden geçerken gizemli bir biçimde üzerlerine düşen büyük bir demir parçasıyla ezilerek ölüyor.

6

Daha sonra kahramanımız baygınken doktorun çığlıklarını duyuyoruz: “Organları aktarın! Ailesine sormayı bekleyemeyiz. Bütün sorumluluğu ben alıyorum!” Bu olay, kahramanımızın hayatını alt üst eden olaydır. Artık bir insanın beynine ve bir Ghoul’ün vücuduna sahiptir. Doktorlar, çoktan ölen Rize’nin organlarını Kaneki’ye aktarmıştır ve o artık yarı Ghoul yarı insandır.
İnsan olarak yediği hiçbir şey artık ona tat vermez olmuştur. Vücudunun ondan istediği tek bir şey vardır: İnsanları öldür! Etlerini ye! Açlıktan bir süre sonra kendini kaybeden kahramanımız için kendi içinde yaşadığı büyük bir mücadele başlamıştır. Kendi varlığını ve ihtiyaçlarını inkar ederek insanlara zarar vermemeye çalışmaktadır fakat açlık her geçen dakika daha da dayanılmaz bir hale gelmektedir. Bu sırada kendilerini toplumdan gizleyen diğer Ghoul’lerle tanışır ve onu şok eden büyük bir gerçeği fark eder!“Bunca zamandır Ghoul’lere bu kadar yakın yaşıyormuşum, aramızda geziniyorlarmış! Hayır, esas anlamsızca ve boş boş gezinen benmişim!”

5

Kahramanımız, açlıktan kendisini kaybederek tek arkadaşına saldırmaya kalkışır! Onu güçlükle engelleyen diğer Ghoul’lere uyandıktan sonra “Ne insanım, ne de Ghoul. Ben en yakın arkadaşıma zarar vermek istemiyorum Artık benim bu dünyada ait olduğum hiçbir yer yok, sonsuza kadar yalnızım” der. Fakat bardağın dolu tarafına bakmayı bilen bir dostunun da dediği gibi o her iki dünyada da yeri olan yegane varlıktır.

4

Anime ilerledikçe güvercinler denilen Ghoul avcılarının olaya dahil olmasıyla işler iyice kızışıyor ve ilginçleşiyor. Bunun yanı sıra onu yemeye çalışan Ghoul’lerle de mücadele etmesi gerekiyor. Şimdiye kadar Tokyo Ghoul’ün 8 bölümü yayınlandı ve her Cuma yeni bölümleri çıkıyor.
 .
  Bleach ve Naruto gibi efsanevi serileri hazırlayan Studio Pierrot tarafından hazırlanan Tokyo Ghoul, bu seviyeyi koruyabilirse bu animelerin arasına girecekmiş gibi görünüyor. Sui Ishida tarafından yaratılmış bu eseri kesinlikle takip etmenizi öneririz.

7

Aşağıda Tokyo Ghoul ile ilgili olarak hazırlanmış muhteşem bir amv çalışması bulunmaktadır. İyi seyirler.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!