13 Reasons Why’ın İkinci Sezon Fragmanı Yayınlandı!

Son Güncelleme Tarihi:

“Kasetler sadece başlangıçtı.”

13 Reasons Why, birinci sezonuyla diziyi izleyen bireyleri derinden etkilemişti. Çünkü dizi insanların yaptıklarının ve hatta yapmadıklarının ne kadar ciddi sonuçlara varabileceğini çok başarılı bir şekilde yansıtıyordu. Bu kadar önemli bir meseleyi insanlara bu şekilde aktarabilen dizinin bir çok cevapsız soruyu barındıran ikinci sezon fragmanı ise bugün yayınlandı. Fragmanda Hannah Baker’ın ölümünün arkasında hala bilinmeyen bazı şeyler olduğunu öğreniyoruz. Ana karakter Clay Jensen ise gerçeği öğrenmek ve adaleti yerine getirmek konusunda hala ısrarlı. Clay’in topladığı polaroidlerin gerçeğin ortaya çıkmasında oldukça yararlı olacağı görünüyor. Fragmanın bir sahnesinde ise Clay ve iki arkadaşını polaroidleri incelerken görüyoruz. Büyük ihtimalle bunlardan biri fotoğrafçılığa ilgisi olan Tyler Down. Diğer karakterin ise diziye yeni katılacak olan Nina karakteri olduğunu düşünüyoruz.

“O durmak bilmeyecek.”

Polaroidler’in arkasında ise birer mesaj yer alıyor. Bu sahneden sonra gördüğümüz “O durmak bilmeyecek.” cümlesi ise bu mesajlardan biri. Tam olarak neler yaşanacağını bilmiyoruz ancak karakterlerin başına hoş olmayan şeylerin geleceği ortada. Ayrıca yeni fragmanda Clay dışında diğer 12 sebebin gerçekleri ortaya çıktıktan sonra ne durumda olduklarına da tanık oluyoruz. Bryce Walker’ın dolabına “tecavüzcü” yazılması ve Bay Porter tarafından sıkıştırılması, Jessica Davis’in uygunsuz fotoğraflarının okulun ortasına asılması bunlardan bazıları.

Dizinin 2. sezonu ilk sezonun ardından akıllarda kalan soruları yanıtlıyor. Jessica yaşadığı olayın ardından nasıl toparlanıyor? Bryce adalete teslim edilecek mi? Clay, Hannah’ın yıkıcı kaybının üstesinden nasıl gelecek? Alex’e ne oldu? Tyler yaşadıklarıyla nasıl başa çıkacak ve ne gibi kararlar alacak?

13 Reasons Why’da Dylan Minnette Clay Jensen’ı, Katherine Langford Hannah Baker’ı, Kate Walsh Mrs. Baker’ı, Derek Luke Mr. Porter’ı, Brandon Flynn Justin Foley’i, Justin Prentice Bryce Walker’ı, Alisha Boe Jessica Davis’i, Christian Navarro Tony Padilla’yı, Miles Heizer Alex Standall’ı, Devin Druid Tyler’ı, Annie Winters Chloe’yi, Tommy Dorfman Ryan Shaver’i, Brian D’Arcy James Mr. Baker’ı, Sosie Bacon Skye’yi, Steven Weber Müdür Bowen’i ve Samantha Logan Nina’yı canlandırıyor. Senaristliğini ve yapımcılığını Brian Yorkey’in üstlendiği yapımın yürütücü yapımcılığında Selena Gomez, Mandy Teefey, Kristel Laiblin, Anonymous Content Steve Golin ve Joy Gorman bulunuyor.

Ölmek İçin On Üç Sebep’in 2. sezon 18 Mayıs’ta tüm bölümleriyle sadece Netflix’te!

İkinci sezonun gösterimine hazırlık aşamasında 13ReasonsWhy.info adresine, güncellenmiş Tartışma Klavuzu’nun yanı sıra yeni kaynaklar da eklenecek. Sitede aynı zamanda dizide yer alan şiddet, cinsel saldırı ve uyuşturucu istismarı gibi sorunlar hakkında oyuncuların da bulunduğu bir dizi video yer alacak. Sizi, yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz kişileri 13ReasonsWhy.info adresine yönlendirmeye teşvik etmek isteriz.

Marvel’s Luke Cage 22 Haziran’da Geri Dönüyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!