Fransa Futbol Ligi’nden Espor Atağı

Son Güncelleme Tarihi:

Fransız Profesyonel Futbol Ligi (LFP) başkanı Didier Quillot, ligin bir alt dalı olarak EA Sports partnerliği ile gerçekleşecek FIFA 17 turnuvası e-Ligue-1’i tanıttı.

e-Ligue-1 FIFA 17 şampiyonası Kasım – Ocak ayları arasında gerçekleşecek bir yaz sezonuna ve Şubat-Mart ayları arasında gerçekleşecek kış sezonunda ev sahipliği yapacak. Mayıs ayında gerçekleşecek playoffların ardından şampiyon olan takım ve oyuncu/oyuncular ise “Avrupa Ligi”ne dahil olmaya hak kazanacak. Avrupa ligi sonunda ise “Dünya Finalleri” gerçekleşecek. Quillot, diğer Avrupa Liglerinin de yakın zamanda duyurulacağını belirtti.

Fransız Futbol Ligi League-1’de yer alan 20 takımın her biri, biri XBox One platformunda diğeri ise PS4 platformunda olmak üzere iki oyuncuya sahip olacak. Oyuncular sadece temsil ettikleri takımlarla oynayabilecekler. Ancak Fransız Ligi’nde oynayan tüm oyuncuları kullanmalarına izin verilecek. Takımlar dilerlerse kadrolarında bulunan futbolculardan birini de bu turnuvada oynamak için seçebilecekler. e-Ligue-1 ve diğer avrupa ligleri ile ilgili detaylar ilerleyen günlerde paylaşılacak.

Esports Bundesliga’nın kurulacak olması, FIFA Interactive World Cup’a davet edilen sürpriz takımlar ve son olarak FIFA başkanı Gianni Infantino’nun açıklamalarının ardından, Fransa cephesinden de böyle bir hamle gelmesi çok da şaşırtıcı olmadı. FIFA elektronik sporları, önümüzdeki süreç içerisinde gerçekten global bir seviyeye ulaşacak gibi gözüküyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!