10 Adet Açık Dünya Oyun Tavsiyesi

Son Güncelleme Tarihi:

Açık dünya oyunlar, her zaman diğer oyunlardan farklı bir yere sahip olmuşlardır. Oyunculara verdikleri özgürlük onları diğer oyunlardan farklı kılar. İstediğiniz zaman istediğiniz yere gidebilmek, oyun üzerinde daha büyük bir hakimiyet kurmanızı da sağlar. Sizler için oynamanız gereken 10 adet açık dünya oyunu listeledik.

Oynanması Gereken Açık Dünya Oyunları

Just Cause 3

Her şeyin çok absürd olduğu bu oyunda, çok farklı mekaniklerle çok farklı şeyler yapmak mümkün. Arabalarla uçmak, havada uçaklarla çarpışmak oyunda o kadar sıradan kalıyor ki. Açık dünyası da bir o kadar tatlı olunca oyun oynanmaya değer bir hal alıyor.

Assassins Creed Black Flag

Evet belki de en başarılı Assassins Creed oyunu değil. Fakat güzel bir korsan oyunu. Denizlerle kaplı bir açık dünyada geçen oyun. Bize gemi sürme zevkini sonuna kadar yaşatıyor. Denizlerde geçen bir serüven arıyorsanız Assassins Creed Black Flag tam size göre.

Metal Gear Solid 5

Metal Gear serisinin son oyunu Metal Gear Solid 5, sizlere Big Boss’un maceralarını sunuyor. Oyunda devasa bir açık dünya var. Bu açık dünya da yapacak şeylerin hiç bitmemesi ve gizlilik ön planda tutulan görevler oyunu eğlenceli bir forma sokuyor.

Witcher 3

Witcher serisinin son oyunu Witcher 3 bizleri Gerald’ın maceralarının sonuna götürüyor. Efsanevi açık dünyası ve gerçekçi role play mekanikleri oyunu oynanması gereken bir başyapıt haline sokuyor.

Fallout 4

Fallout evreninin yıkıntıları arasında geçen oyun bizi karmaşık olaylar serisinin içine sokuyor. Açık dünyada gezerken karşımıza mutantlar, böcekler ve haydutlar çıkabiliyor. Bu durumda Fallout’un açık dünyasını tehlikeli bir hale getiriyor.

Minecraft

Minecraft sonsuz boyutta bir dünyaya sahip ve bu dünyanın sınırları sizin hayal gücünüz.

Dragon Age Inquisition

Grand Theft Auto V

GTA serisinin son oyunu GTA 5 bizlere yapacak şeylerin hiç bitmediği bir açık dünya ve birbirinden problemli 3 ana karakter veriyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim bizlere ejderhalar ve başka yaratıklarla dolu uçsuz bucaksız bir evren veriyor. Oyunda bir çok görev ve bir o kadar da yan görev var. Asla aksiyonun bitmediği bu oyun mutlaka oynanmalı.

Batman: Arkham Knight

Batman serisinin son oyunu Batman: Arkham Knight, Bruce Wayne’in hikayesini de sonlandırıyor. Oyunda muazzam bir şehir detayı var. Öyle ki her şey paramparça olabiliyor. Oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Hatırlatmak isterim oyunlar rastgele sırayla dizilmiştir.

Oyunlardan En Etkileyici 10 Tavern Şarkısı – Bard/Tavern Şarkıları

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!