1. Gün | Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali, 10-11 Mart tarihleri arasında Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da oyun severler ile buluştu.

Yapı Kredi Play E-Spor Arena, tüm oyun topluluklarına kucak açan bir oyun ve dijital yaşam festivali olarak; Türk oyun severlerinin yıllardır beklediği eğlence ve turnuva ortamını bir arada sunmak için 10-11 Mart tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center içerisinde kapılarını açtı.

Hürriyet Spor Arena ve Hey Moments The Experience Design Company tarafından düzenlenecek olan Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali kapsamında; farklı platformlardaki oyunlara ilgi duyan oyunseverlerin keyifle takip edebileceği turnuvalar, sohbetler, imza günleri, cosplayer etkinlikleri ve aktiviteler yer aldı.

Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali ziyaretçileri; PUBG ve League of Legends turnuvalarına katıldı, profesyonel oyuncular ile özel maçlarda bir arada mücadele edebildi, en çok takip ettiği influencerlar ile sohbet etme şansına sahip oldu, beğendiği cosplayer’lar ile fotoğraf çekildi, olur mu olur diyecekleri deneyimleri en sevdiği yayıncıların ağzından izleyebildi, sponsor marka stantlarından sevdiği farklı oyunları oynayarak, sürpriz hediyeler kazanabildiler.

Peki Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali’nin 1. gününde neler oldu?

Teknosa, stantta oynattığı refleks oyunlarına katılan herkese çeşitli hediyeler sundu ve özellikle oyunlarda en yüksek skora sahip olan ilk 10 oyuncuya özel ekipmanlar verdi. Dora Özsoy’un sunumu ve birçok oyuncunun katılımı ile şenlenen soru cevap yarışması, katılımcılara ETİ sponsorluğunda tatlı hediyeler verdi. Redbull sponsorluğunda düzenlenen 1 vs 1 turnuvası ise arkadaşlar arasında eğlenmemizi ve Redbull enerji içeceği kazanmamızı sağladı. ByNoGame, tanınmış yayıncıların kıyafetlerinin satışını yaptı. Ayrıca medyada tanınan birçok yüzün etkinlik alanına gelmesi, alanın canlanmasını ve renklenmesini sağladı.

GameXNow Ekibi, Yapı Kredi Play E-Spor Arena Oyun ve Dijital Yaşam Festivali’nde Okurlarıyla Buluşuyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Bilgehan Ilgar

En yeni ve en sevilen oyunları oynuyor, espor turnuvalarını büyük bir tutkuyla takip ediyorum. Kısacası hem eğleniyor hem de sizinle paylaşıyorum ✌