Vaskervon Arenası Vadi’ye Veda Ediyor!

Vaskervon Arenası Vadi’ye Veda Ediyor!

4
0

Riot Games, 1 Ekim 2013’ten bu yana yayınlanna Vaskervon Arenası video serisini sonlandıracağını açıkladı.

Duyuruda, serinin sonlanma  sebepleri olarak şunlar sıralandı:

  • Oyuncularımızın kayıt alma olanakları sınırlı olduğu için, programın görsel kalitesini bugüne kadar istediğimiz kaliteye çekemedik.
  • Gelen içerik sınırlı olduğundan (Yasuo ve Thresh’lere selam olsun), program için hedeflediğimiz kalite ve çeşitlilik barını tutturmakta zorlandığımız anlar oldu. Bu durum yüzünden içimize sinmeyen bölümler yayınlamak zorunda kaldık. Sizin için ürettiğimiz hiçbir içeriğin kalite konusundaki standartlarımızın altında kalmasını istemiyoruz.
  • Kısa bir video serisi olduğu için bazı hareketlerin incelenmesi ve değerlendirilmesi bilhassa izleyiciler açısından zor olabiliyor. League of Legends’da pek çok şey çok hızlı geliştiği için, bu hareketler izleyenler için anlam ifade etmeyebiliyor ya da izleyicilere bir şey katmayabiliyor.
  • Bir kişi için (ya da bizim için) iyi görünen bir hareket, herkes için aynı standartları karşılayamayabiliyor ve bazı durumlarda basit kalabiliyor. “İyi” kavramı kişiden kişiye değişebiliyor.
  • Bu hareketleri kaydetme, yükleme ve paylaşma zorunluluğu, oyuncular için çok büyük bir iş yüküne sebep oluyor ve uzun vadede projenin sürdürülebilir olmasının önünde engel teşkil ediyor.
  • Çok fazla içeriği aynı anda işlemek zorunda kaldığımız için Vaskervon Arenası’nda yer alan oyunculara, hareketlerinin seçildiğini bildiren bir sistem bulunmuyor.