Valve’nin Son CS 1.6 Sunucusu Resmi Olarak Kapandı

Son Güncelleme Tarihi:

Esporun temellerinin atıldığı ve yaygınlaşmasında ipi eline alıp adeta sektörü sırtlayan oyun CS 1.6’dan üzücü haber geldi. Son CS 1.6 sunucusu da resmi olarak kapanıyor!

ESEA (Esports Entertainment Association League) CS 1.6 ile biz fps severlere kaliteli bir maç sunmak maksadıyla yıllarca, hilelere karşı da savaşmış güzide bir kurumdur. 2003 yılından beri Valve ile çalışan ve günümüze kadar sunmaya devam ettiği CS 1.6 sunucuları ile oyunculara son derece kaliteli bir deneyim sunmaya çalışan ESEA, 2014 yılında CS:S sunucularını kapatmıştı. Ekip bu sefer 1.6 sunucularını da kapatma kararı almış.

Duygulanmamak elde değil fakat ESEA’nın CS:GO oyuncularıyla birlikte yeni serüvenlere yelken açacağı da aşikar. ESEA aynı zamanda bu yolculukta başından beri birlikte olduğu oyuncularına özel bir rozet verileceğini de duyurdu. Daha nice 14 yıllara ESEA!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.