Twitch Sayesinde Oyun Satın Almak Kolaylaşıyor

Twitch Sayesinde Oyun Satın Almak Kolaylaşıyor

10
0

Twitch yeni bir projeyle daha karşımızda. Şirketin duyurusuna göre 50’den fazla oyun ve bu oyunların oyun içi ürünleri yakında Twitch üzerinden satın alınabilir hale gelecek.

Twitch üzerinden satın alabileceğiniz oyunlar arasında For Honor, The Walking Dead, Minecraft: Story Mode, Smite, Paladins, Broken Age, Psychonauts, Firewatch gibi oyunlar bulunuyor. Bu oyunlar ve daha birçoğu yakında Twitch üzerinde satışa sunulacak.

Kullanıcılar oyunlarını Twitch masaüstü uygulaması üzerinden veya geliştirici ve yayıncıların uygulamaları üzerinden indirip oynayabilecekler.

Satışların %5’i oyunu kanalı üzerinden aldığınız Twitch partneri yayıncıya, %70’i geliştiriciye ve %25’i de Twitch’e gidecek.

$4,99’ın üzerinde alışveriş yapan kullanıcılar her alışverişlerinde bir Twitch Kasası kazanacaklar. Bu kasalardan yayınlarda kullanabilecekleri emotelar, rozetler veya bit kazanabilecekler.

Satışlar şu anda sadece ABD doları üzerinden gerçekleşecek ama yerel satın alma yöntemlerinin de zamanla geliştirileceği söyleniyor. Twitch tam bir tarih vermemesine rağmen bu özelliğin yakında geleceğini belirtti.

[vimeo 205836652 w=640 h=360]

Twitch Games Commerce Announcement from Twitch on Vimeo.