Türk Oyunu ZULA Steam Kurallarını Çiğniyor Mu?

Son Güncelleme Tarihi:

Steam’in firmalar arası iş ahlakına çok önem verdiğini biliyoruz. Oyunların tanıtımının düzgün yapılması konusunda hassas olan Steam, firmaların olumlu yorum karşılığında oyuncuları ödüllendirmesini kesinlikle yasaklıyor. Fakat Türk oyunu ZULA bu kurala pek uymuyor gibi gözüküyor. Öyle ki kendi web sayfalarında oyuncuları olumlu yorum yazmaya teşvik ediyorlar.

 

Türk Oyunu Zula Steam Kurallarını Bozuyor!

Kendi web sitelerindeki açıklamada “Sizlerin isteği ile katıldığımız Steam maceramızda rekor sürede yeşil ışığı yakmış ve oyunumuzu bu platformanda yayınlamaya hak kazanmıştık. Biz de Steam üzerinden Zula oynayan oyuncularımıza güzel bir hediye vermek istedik. Etkinliğe katılmanız için yapmanız gerekenler şöyle. Steam üzerinde bulunan mağaza bölümünde  oyunumuza güzel bir inceleme yazısı yazmanızı ve oyunu tavsiye etmenizi ve yararlı olarak işaretlemenizi rica ediyoruz. Ayrıca yorum yazarken oyun içi karakter adınızı yazmayı ihmal etmeyin çünkü bize destek olan oyuncularımıza harika bir sürprizimiz var!” dedi. ZULA’nın bunu yapmasının sebebi ise kalabalık bir kitleye sahip olmasına rağmen, oyunun puanının karmaşık olması.

ZULA Bu Kuralı Aylardır Çiğniyor

İşin en garip kısmı bu durum 2016 Kasım ayından beri devam etmekte. Yani ZULA, bu kuralları aylardır çiğniyor. Karşılığında verilen hediyeler yüzünden gelen olumlu yorumlar oyunun puanını şimdiden yükseltmeyi başardı. Bu yapılan şey, tamamen etik olmayan bir davranış. Bu konu hakkında hala ZULA’dan veya Steam’den bir açıklama gelmedi.  Ama geçtiğimiz haftalarda aynı suçlamalar Warframe için yapılmış ve oyun belli bölgelerde yasaklanmıştı.

 

Bilgisayar Oyunlarıyla Özleşmiş Olan İtemler

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!