Team Liquid 9.000 M2’lik Espor Tesisi Açıyor

Team Liquid 9.000 M2’lik Espor Tesisi Açıyor

43
0

Kuzey Amerika başta olmak üzere dünyanın önde gelen espor kulüplerinden Team Liquid’den eşi benzeri görülmemiş bir espor tesisi geliyor. Daha önce birçok kez oldukça büyük ve şaşalı oyun evlerine tanık olmuştuk fakat Liquid’in bu yeni projesi hepsinden farklı gözüküyor.

Takımın resmi basın organından perşembe günü yapılan açıklamada, 9.000 metrekarelik başta oyun takımlarını ağırlayacak olan bir tesis planlandığı açıklandı.

Team Liquid’in CEO’su Steve Arhancet yaptığı açıklamada;

Oyun evlerinin ve alanlarının geleneksel modelini biraz pekiştiriyoruz, diyerek  giriş yaptı. Devamında, Los Angeles’taki yeni merkezleri olacak olan tesis, birçok oyundaki altyapı planlamalarını, oyuncu eğitim programlarını, çalışma ofisini ve tüm oyun kadrolarını barındıracak. İlk hedefimiz oyuncuların refahı ve etkili çalışma alanını oluşturmak olacak. Aynı zamanda takım arasında daha sağlıklı bir yaşam tarzı ve iletişime teşvik etmeye çalışacağız. dedi

Tesis için verilen detaylarda ayrıca Team Liquid’in çeşitli çalışma kadroları kurularak farklı alanlarda girişimlerin yapılacağı ofisler oluşturulacak. League of Legends ve CS:GO takımlarının odaları veya bölgeleri özel bir yere sahip olacak.

Team Liquid tarafında her ne kadar bu mevsim League of Legends’ta istenilen başarılara ulaşılamasa da, CS:GO ve Dota 2 tarafında oldukça tatminkar dereceler elde edildi. Özellikle 24 milyon dolardan fazla nakit ödülün dağıtıldığı The International 2017 turnuvasında şampiyonluğun elde edilmesi, Team Liquid kasasının oldukça dolduğunu işaret ediyor.

T-MOBİLE, CLOUD 9 VE TSM TAKIMLARINA SPONSOR OLDU

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!