SuperMassive Esports MSI Rehberi

SuperMassive Esports MSI Rehberi

13
0

Bu sene Brezilya’da oynanan sezon ortası turnuvası (MSI) 28 Nisan tarihinde başladı. İlk gün oynanan üç maçını da kazanan SuperMassive şu an A Grubu’nda zirvede oturuyor.

İlk gün oynanan maçların videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim bundan sonra neler olacağına. Gruptan çıkmamız için ne yapmamız gerekiyor? Daha sonrasında rakiplerimiz kimler olacak? Türkiye saati ile 21:00’da başlayacak olan 2. gün maçlarını Twitch ve YouTube üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

GRUPTAN NASIL ÇIKARIZ VE SONRASINDA NELER OLACAK?

SuperMassive’in gruptan çıkabilmesi için grubu lider bitirmesi gerekiyor. Şu an 3W – 0L ile grubun favorisi durumunda olan takımın en yakın takipçisi Red Canids takımı.

SuperMassive takımı bugün ;

  • 3 maçını kazanırsa namağlup şekilde gruptan çıkacak.
  • Red Canids maçı ve diğer iki maçın birinde daha galip gelirse 1 mağlubiyet ile gruptan çıkacak.
  • Diğer iki maçını kazanır, ve Red Canids takımına yenilir ve Red Canids bütün maçlarını kazanırsa SuperMassive ve Red Canids arasında playoff maçı oynanacak.

Eğer bu 6 maç sonunda gruptan çıkarsak bizi daha zor bir eşleşme bekliyor. 2. turda ki rakibimiz NA LCS şampiyonu TSM olacak. 2. Tur maçları 5 maçlık seriler şeklinde oynanacak ve A Grubu’nun lideri TSM ile oynarken, B Grubu lideri de LMS şampiyonu Flash Wolves ile oynayacak.

msi yarıfinal

TSM karşısında mağlup olursak şansımız bitmiyor ve 3. Tura geçiyoruz. 3. Tur rakibimiz, B Grubu lideri ile Flash Wolves arasında oynanacak serinin mağlubu olacak. 3. Tur maçını kazanırsak G2, SKT gibi takımların bulunduğu MSI Grup Aşaması’na yükseleceğiz.

WORLDS’E 2 TAKIM GÖNDEREBİLİR MİYİZ?

Bunun gerçekleşmesi için en kötü ihtimalle 3. Turu kazanmamız ve in iyi 6 takım arasına katılmamız gerekiyor. Eğer bunu başarırsak TBF Şampiyonu direkt olarak Dünya Şampiyonası’na katılacak. TBF finalisti ise Worlds Ön Elemeleri’ne katılacak.

 

Dünyanın En Eski Rekabetinde Espor Damgası