Space Soldiers vs OpTic Gaming Karşılaşmasında Beklenmedik Sonuç

57
0

Milli gururumuz Space Soldiers, bizi temsilen gittiği ESL One Köln playofflarının öncesindeki elemelerin 2. maçında OpTic Gaming ile karşılaştı. Çok formda olduğunu düşünmediğimiz OpTic Gaming’i biraz hafife almış olacağız ki, ilk oyunda SK Gaming’e karşı sergilediğimiz oyunun yanına yaklaşamadık bile.

Karşılaşma, Mirage haritasında Swiss formatta olduğu için tek maçlık bir seri olarak gerçekleşti. Oyuna pistol raundunu alarak önde başladık. Ardından gelen 2 raundu da almak bizim için zor olmadı. Rüzgarı tam arkamıza aldık derken OpTic Gaming sakin ve yavaş oyunuyla 4. raundu aldı. CT tarafında başlayan temsilcimiz, OpTic Gaming’in bomba alanlarına hızlı girişler yapmasına  engel olamadı. OpTic Gaming oyunun kontrolünü çok güzel eline aldı ve bazen rush yaparak bazense oyunu yavaşlatarak temsilcimizin sabrını zorladı. Ufak tradelerde de başarılı olamayınca ilk yarıyı 9-6 geride kapattık.

T tarafına geçtiğimizde oyunu 9-9’a getirdik fakat biraz tereddüt ettiğimiz her anda OpTic Gaming bunu kullanarak rauntları kazandı ve bu sayede öne geçti. Bir daha malesef raunt kazanamadık ve maçı 16-9 kaybettik.

Önceki maçta SK Gaming’i yenen ekibimizin umutları henüz sona ermedi. Fakat elimizdeki büyük bir şansı kaçırdık. OpTic Gaming’i yenseydik playoffları bir nevi garantiledik diyebilirdik. Bugün saat 15:20’de NaVi ile karşılaşacak temsilcimize başarılar dileriz.

Maçı izleyemeyenler videodan takip edebilirler.

 

Space Soldiers’tan, SK Gaming’e Ders Niteliğinde Oyun!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.