Soldiers of The Universe Lansmanı GameX 2017’de!

Armoya Yüksek Teknoloji çatısı altında kurulan Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen hikaye tabanlı FPS oyunu Soldiers of The Universe (SoTU), 14 Eylül’de GameX 2017 Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda gerçekleşecek lansman ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Şubat 2017’de konsept dizayn, dokümantasyon ve ve senaryo çalışmaları tamamlanarak geliştirme sürecine geçilen Soldiers of The Universe’nin, Temmuz 2017’de erken erişim versiyonu tamamlandı. İlk olarak Temmuz ayı sonunda oyunu piyasaya sürmeyi planlayan SoTU geliştirici ekibi, oyuncularla yüz yüze gelerek geri bildirim almaya karar vererek, çıkış tarihini 14 Eylül 2017’ye yani GameX 2017’nin ilk gününe aldı.
14 Eylül’de GameX 2017 kapsamında yapılacak lansman ile eş zamanlı olarak Steam üzerinde de piyasaya sürülecek olan Soldiers of The Universe, fuar alanındaki etkileyici standında oyuncuları ağırlayacak. Oyun piyasaya sürüldüğü ilk hafta %25 indirimli olarak satın alınabilecek. Ayrıca GameX 2017 ziyaretçileri, Soldiers of The Universe stadında oyuna özel indirim ve promosyonlarla sahip olabilecek.

Unreal Engine 4 ile geliştirilen ve henüz erken beta aşamasındayken kaliteli grafikleri ile dikkat çeken Soldiers of The Universe, Türkiye ve Ortadoğu’nun içinde bulunduğu güncel konjönktüre uygun hikayesi ile de ön plana çıkıyor. Bir grup Türk Askerinin Orta Doğu’daki terörist organizasyonlara karşı verdiği amansız mücadeleyi anlatan oyunun Steam mağaza sayfasındaki hikaye özeti ise şöyle:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle gizli askeri konularda görev yapan Akıncı Beyleri bulunmaktadır. Kahramanımız Hakan, Akıncı Beyleri’nden biri olan babası Selim Kahraman’ın yerine Toyga’lık görevini temsilen Beyler’e katılır. Babasının intikamını almak ve devletinin düşmanlarına karşı savaşmak üzere askeri operasyonları yönetecektir. Yıllarca askeri ve çeşitli bilim dallarında eğitim alan Hakan, babasının şehit edilmesi ile yanındaki üç kahramanla birlikte teröristlere karşı amansız bir mücadeleye girecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Askeriyesi ve Akıncı Beyleri tarafından gelen istihbaratlar ile kahramanlarımız Güneydoğu Anadolu, Kuzey Suriye ve İstanbul’da çeşitli terör örgütlerine karşı operasyonlar yapacaktır.”
 
Çıkış tarihi yaklaştıkça, oyun ile ilgili daha detaylı bilgiler Rocwise Entertainment’ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılmaya devam edecek.
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.