SK Gaming IEM Sydney Turnuvasının Kazananı Oldu

Brezilyalı SK Gaming, IEM Sydneyi alarak dünyanın en iyi CS:GO takımlarından biri olduğunu bir kez daha kanıtladı

SK, FaZe Clan takımını finalde 3-1 yenerek 100,000$ değerindeki ödülün de sahibi oldu. 

FaZe açılış haritası olarak, yarı finallerde Astralisi avladıkları Train’i seçti. Fakat SK’ yıldızı Marcelo “coldzera” David hızlı bir başlangıç yaptı ve FaZe ilk 3 raundu kaybederek geriden gelmek zorunda kaldı. Brezilyalılar skoru 12-3’e kadar rahatça getirmiş olsa da, FaZe tekrar kontrolü eline alıp yalnızca 2 skor vererek durumu bir ara 14-12’ye kadar getirdi. Tam comeback gelecek derken SK’nın son rauntta oynadığı mükemmel oyunla 16-12 ilk harita FaZe için hüsranla sonuçlandı.

 

Cache SK Gaming’in em rahat kazandığı harita olduğundan, 20 raundun 16’sını aldılar ve 16-7’lik bir skorla 2. maçı bitirdiler. FaZe 2-0 geriden gelmeleri için bir mucizeye ihtiyaçları olduğunun farkında olduğundan moralleri düştü.

Sonraki maçı Inferno’da oynayan takımlardan FaZe avantajlıydı. Bu maçı alacağını az çok tahmin ettiğimiz için sonraki maçın belirleyici olacağını biliyorduk. Beklenildiği gibi FaZe 16-13 gibi birbirine yakın bir skorla kazandı.

Serinin son maçı Overpass haritasında yapıldı. SK işini 5. maça bırakmadı ve FaZe’in planlarını altüst etti. Oyunda belirleyici olan hareketlerden bir tanesi ise Finn “karrigan” Andersen’in 3vs1 ninja defuse yapması oldu. Bu noktadan sonra kontrolü eline alan SK skoru 11-9’dan 16-11’e getirerek şampiyonluğunu ilan etti. İşte ninja defuse:

 

IEM Sydney SK’nın son 3 haftada aldığı 2. şampiyonluk oldu. 2 hafta önce aldıkları cs_summit’i saymazsak SK en son geçtiğimiz Temmuz’da ESL One Köln’de başarı elde etmişti.

 

SuperMassive MSI 2017’ye Veda Etti

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.