RNG, Fnatic’i Yenerek Yarı Finale Yükseldi!

10
0

Çin temsilcisi RNG, çeyrek finalde Fnatic’i 3-1 yenerek Avrupa’nın Dünya Şampiyonası hayallerini suya düşürdü.

Turnuvanın en iyi nişancılarından Jian “Uzi” Zi-Hao ve Martin “Rekkles” Larsson’un yer aldığı seride tüm gözler alt koridorda geçen büyük karşılaşmadaydı. Oyuncuların her ikisi de takımlarının Dünya Şampiyonası başarısında büyük rol oynadı, diğer koridorlar ne durumda olurlarsa olsun gösterdikleri güçlü alt koridor performansı ile takımları için her zaman istikrarlı oldular. Bugün ise Dünya Şampiyonası’nda ilk kez yüz yüze karşılaştılar.

rng-yari-final2

Seride oynanan dört karşılaşmanın üçünde ilk kanı Fnatic adına alan orman oyuncusu Mads “Broxah” Brock-Pedersen, erken oyundaki kazandırdığı avantajlarla birlikte bütün koridorları öne geçirmesine rağmen oyunun orta safalarında RNG sürücü koltuğuna oturdu ve aradaki altın farkını hızlıca kapatmayı başardı.

Takım savaşlarına gelindiği zaman ise Çin temsilcisi çok keskin bir oyun ortaya koydu. Fnatic karşısında pozisyon alma ve oyuncu hedefleme konusunda gösterdiği başarı sonucunda RNG, seri boyunca neredeyse bütün takım savaşlarını kazandı ve üstün olduğu takım savaşları sayesinde seriyi kazanmayı bildi. Adeta iki boksörün kapışmasına benzeyen çeyrek final serisinde baron çalınması, 1v3 out-play ve Nexusun can çekişmesi unutulmayacak anlara dönüştü.

RNG’nin Fnatic’i yenmesi ile birlikte gözler Kuzey Amerika’nın umudu Cloud9 ile mutlak favori Team WE arasında yarın gerçekleşecek bir diğer çeyrek final karşılaşmasına çevrildi.

WORLD OF TANKS KONSOL SÜRÜMLERİNE YENİ SAVAŞ HİKAYESİ GELDİ

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!