Riot Games, Bağımsız Yapım Firması Radiant Entertainment’ı Satın Aldı

Son Güncelleme Tarihi:

League of Legends’ın yapımcı ve yayıncısı olan olan Riot Games, sürpriz bir yatırım kararı ile Rising Thunder isimli dövüş oyunu ve Stonehearth isimli sandbox-hayatta kalma oyununun yapımcısı Radiant Entertainment‘ı satın aldığını açıkladı.

Radiant Entertainment’ın resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamada, Stonehearth‘ın geliştirilmesine tüm hızıyla devam edileceği ve belirli zaman aralıkları ile oyunun alfa versiyonunun da kullanılıra sunulacağı belirtildi. Stonehearth, ilk olarak kickstarter platformunda kendini göstermiş ve yaklaşık $750.000’lık fon elde ederek başarı elde etmişti.

Stonehearth:

Rising Thunder:

Alfa test aşamasında olan F2P dövüş oyunu  Rising Thunder‘ın ise 18 Mart tarihinde alfasının kapanacağı ve üzerinde çalışan ekibin yeni bir oyuna geçeceği bilgisine yer veren Radiant yönetimi, söz konusu yeni oyun hakkında daha fazla bilgiyi ise “doğru zaman geldiğinde” paylaşacaklarını belirtti. Ancak Rising Thunder’dan ayrılan ekibin zaman zaman dedikodusu alevlenen “Riot Games’in Yeni Oyunu” üzerinde mi çalışacakları ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!