Renegades ve TDK’nin Başı Beladan Kurtulmuyor!

Renegades ve TDK’nin Başı Beladan Kurtulmuyor!

5
0

Dünyaca ünlü Alex Ich tarafından kurulan Renegades ve şuanda LCS’te mücadele eden Team Dragon Knights ekibinin başı dertte!

Alex Ich tarafından kurulan ve hedeflerini LCS olarak belirleyen Renegades ekibi maalesef LCS’ye katılamayabilir ve Team Dragon Knights ekibi de LCS’den diskalifiye edilebilir. Bu iki takımın başının dertte olmasının sebebi ise iki takımda da hisse payı bulunan yöneticisi Chris Badawi. Daha önce Chris, Team Liquid takımının üst koridor oyuncusu Quas’ı takıma dahil etmek istemişti ancak Team Liquid takımı yöneticileriyle görüşmeden, bonservis ücretini ortadan kaldırarak oyuncuyu ikna etmeye çalışmıştı ki; Riot Games olaya müdahale ederek bunun kural ihlali olduğunu ve Chris Badawi’nin resmi olarak uyarıldığını açıklamıştı.

Aldığı uyarıya rağmen akıllanmayan Chris, tekrardan Quas’ı ikna etmeye çalışarak onu transfer etmek istedi ancak Riot Games bu sefer Chris’e acımadı ve ona 1 yıl boyunca Riot Games’in resmi turnuvalarından uzaklaştırma cezası verdi. Öyle ki bu cezanın şartlarını da ağırlaştıran Riot Games yaptığı açıklamada, Chris’in hiçbir profesyonel ligdeki takımın yöneticisi, koçu veya oyuncusu olamaz; eğer olursa, o takımda Chris’e uygulanan cezai yaptırımla cezalandırılacağını açıkladı. Buna göre Renegades’in sahibi olan Chris Badawi, eğer görevinden istifa etmezse Renegades maalesef LCS’ye çıkamadan elenecek ve yüzde üzerinden büyük hisseye sahip olduğu Team Dragon Knights takımıda LCS’den diskalifiye edilecek. Chris Badawi’nin bu büyük hatası maalesef iki takımında geleceklerini kötü yönde etkiledi. Önümüzdeki günlerde neler olacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yazar

Onur Güner

eSpor'a gönül vermiş bir Beşiktaş sevdalısı genç.