PUBG Bir Rekora Daha İmza Attı!

PUBG Bir Rekora Daha İmza Attı!

64
0

Cumartesi sabahı erken saatlerde PlayerUnknown’s  Battlegrounds bir kilometre taşını daha aştı. 800.000 anlık kullanıcı ile Steam üzerinden bunu başaran üçüncü oyun olan PUBG, erken erişimde bu başarıyı yakalayan ilk oyun oldu.

5 aydan kısa bir süredir piyasada olan oyun 8 milyon kopya satarak bu başarının geleceğinin sinyallerini vermişti ama bunu erken erişim aşamasında görmek cidden büyük bir başarı.

SteamCharts’ın verilerine göre oyun 800.000 anlık kullanıcı barajını geçtiğinde ikinci sıradaydı ve önündeki Dota 2 ile arasında sadece 30.000 kişi vardı. Tüm zamanların anlık kullanıcı sıralamasında Counter Strike:Global Offensive, Nisan 2016’da 850,485 anlık kullanıcı ile ikinci sırada bulunurken, Dota 2 ise Mart 2016’da 1,291,328 anlık kullanıcı ile rekoru elinde bulunduruyor.

steamcharts

Oyunun bu kadar “hype”lı olduğunu düşünürsek önümüzdeki gün ve haftalarda CS:GO’yu geçerek ikinci sıraya yükseleceği aşikar. Dota 2’yi ne zaman geçeceği ise asıl merak konusu olmuş durumda. İlk LAN turnuvasını da gamescom’da gerçekleştiren ve başarılı bir izleyici sayısına ulaşan oyunun ne zaman yavaşlayacağını söylemek çok zor.

 

PUBG TÜRKİYE MİLLİ TAKIMI 3. OLDU

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!