Pokemon GO’da İlk Legendary Yakalandı Haberleri…

Pokemon GO’da İlk Legendary Yakalandı Haberleri…

6
0

Eğer Pokemon GO oynuyor ve internette ilgili platformları takip ediyorsanız, bugün Amerika, Ohio’da bir ya da birden fazla GYM’de Articuno gördüğünü öne süren insanların postları ile karşılaşabilirsiniz. Fakat Niantic bize böyle bir şeyin olmayacağını söylemişti. O zaman neler oluyor?

13886491_10101849914803096_1474397975396723838_n

Pokemon GO’nun çıktığı ilk günden beri Legendary pokemonlar hakkında tonlarca fikir ortaya atıldı. Fakat Niantic, Legendary pokemonların çeşitli etkinliklerde verileceğini söylemişti. Bu gün ortaya çıkan bu görüntüler ise bu durumla epey ters düşüyordu.

İlerleyen vakitlerde ise bu olayın client taraflı bir hack/skin mekanizması ile yapılabileceği anlaşıldı.  Bu linkte de görüldüğü gibi, çeşitli kodlar değiştirilerek sadece sizin clietntınızda bazı pokemonların/rakamların farklı şekilde gösterilmesi mümkün.

Bu fotoğrafların gerçek olmadığı için bir diğer kanıt da yukarıdaki linkle alakalı olarak bu facebook konuşması var.

Ayrıca Youtube’da FrozenAquaCat adlı kullanıcının kendi pokemonlarını yaptığı bu video da ilginizi çekebilir.

Reddit ve Youtube’da “oeiecool9999” adlı bir kullanıcının da aynı şekilde oyun dosyaları ile oynayarak kendini Mewtwo yakalıyor gibi gösterdiği bir video da mevcut:

Özetlemek gerekirse, oyun dosyaları ve ya kodlarıyla oynayarak sadece kendinize görünecek şekilde değişiklikler yapmanız mevcut. Fakat bu değişiklikler hiç bir şekilde oyunu ve orjinal sunucuları etkilemeyecektir. Bu yüzden internette gördüğünüz Legendary pokemonlarla ilgili screenshotlara, yapımcılardan aksi bir onay gelmedikçe itibar etmeyiniz.

Yine de yukarıdaki yöntemleri arkadaşlarınızı kandırmak için kullanabilirsiniz, ama Niantic bu konuda nasıl bir yaptırım/uygulamaya gider henüz bilinmiyor.

Niantic Articuno’ya El Koydu!