Oyunfor.CREW vs P3P Esports 3. Karşılaşma

Son Güncelleme Tarihi:

Oyunfor.CREW vs P3P Esports 3. karşılaşması diğer maçlara göre daha hızlı başladı. 43 dakikalık maçın sonucunda kazanan Oyunfor.Crew oldu ve skor 2-1’e geldi. Maçta seçilen şampiyonlar:

OYUNFOR.CREW

Elwind – Jarvan IV

Mojito – Maokai

Maehyun – Karma

Madness – Caitlyn

Mocha – Bard

P3P ESPORTS

Hioss – Gnar

k0u – Sejuani

Crossman – Taliyah

reje – Tristina

Cognac – Braum

Hızlı başlayan serinin 3. karşılaşmasının ilk skorunu karşı ormanda savaş başlatmalarına rağmen dakika 8’de Crew aldı. Ardından dakika 14’te üst koridorda başlayan savaşta P3P Esport 2 skor alarak öne geçti.

Dakika 16’da üst kuleyi aldıktan sonra vadinin  alametini de alan Crew ekibi oldu. Dakika 18’de P3P Esports alt kuleyi aldı.

Dakika 23’te orta koridoru isteyen Crew’i can barları baya kötü durumda olan P3P Esports durduramadı.

Dakika 24’te başlayan bir takım savaşı ile karşılıklı skorlar alındı. Crossman’in güzel oyunu ile Caitlyn skorunu hanesine yazdıran P3P, 2 skor verip ejderi aldı ve geriye çekildi.

2. orta koridor kulesini kuşatmaya karar vererek hayatlarının hatasını yapan Crew, alt koridordan ayrık ittirme yapan Gnar’ı hesaba katmamanın cezasını inhibitör vererek ödediler. Elwind kule altında Bard ultisi ile yapmaya çalıştığı komboyu beceremeyince hesaplar tutmadı… P3P Esports Crew’e göre daha kontrollü bir oyun sergiledi.

Dakika 31’de başlayan baron savaşını Crew kazanarak, yarım kalan baronu aldılar. 1 de skor çıkartan Crew’de bu savaştan sonra moraller yerine geldi.

Dakika 34’e geldiğinde Crew alt koridordan ittirmeye devam ederken, P3P tarafında Hioss ise üst koridordaki inhibitör kulesini indirerek cevap verdi. Baron güçlendirmesini kullanarak orta koridora baskı kuran Crew ekibi, orta koridor kulesini düşürdü fakat inhibitörü alamadan geri çekildi.

Tekrardan toplanan Crew ekibi orta koridor inhibitörünü uzun süren bir savaş sonucunda almayı başardı. Ardından başlayan bir kadim ejderha savaşı, P3P Esports’a adeta ilaç oldu. Dağ ejderlerinin güçlendirmesini kullanarak skor alan ve Crew ekibinin ormancısını düşürmesiyle birlikte baronu da alan P3P stratejileri doğru olarak uygulayarak zafere giden yolda emin adımlar attı fakat reje’nin agresifliği nedeniyle takımı biraz zor durumda kalarak oyunu kaybetmesine neden oldu…

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.