Oyunfor.CREW vs P3P Esports 1. Karşılaşma

Oyunfor.CREW vs P3P Esports 1. Karşılaşma

91
0

Çeyrek finalin ilk karşılaşması Oyunfor.CREW vs P3P Esports oldu. İki tarafında bizleri şaşırtacak oyunlar sergileyeceğini maç öncesi zaten biliyorduk. Nitekim öyle de oldu. Seçim ekranının ardından oyuna aşağıdaki kadrolar ile başlandı.

Oyunfor.CREW

Elwind – Cho’Gath

Mojito – Sejuani

Maehyun – Cassiopeia

Madness – Caitlyn

Mocha – Bard

P3P Esports

Hioss – Shen

k0u – Gragas

Crossman – Lulu

reje – Vayne

Cognac – Alistar

 

Oyun başı skor görmezken takım savaşları baya fazlaydı. Dk 11’de Crew alt kule altına girdi. Buradan vayne skorunu çıkartan Crew oldu. Ardından  13. dk’da bulut ejderine başlayan Crew takımı Mojito ile çıkan takım savaşı sırasında güçlendirmeyi çaldı, k0u o kadar kötü hamle yaptı ki, P3P’in skor çıkaramamasının en büyük nedeni oldu. Dk 15’de  üst koridorda çıkan savaşta Mojito öldü. Ardından vadinin alametini alan Crew dk 19’da orta kule de alameti kullandı ve kuleyi aldı. Ardından okyanus ejderini de Crew aldı.

Dakika 23’te rüzgarı arkasına alan Crew baron istedi. Burada çıkan takım savaşında sadece Elwind skorunu vererek güçlendirmeyi aldılar. Ardından dk 25’te okyanus ejderi güçlendirmesini de alan taraf Crew oldu.

Dakika 27’de 2. alt kuleyi alarak takım savaşı başlatan Crew oyunu fazla zorlayarak 3 skor verdi. Maddness ve Mocha skor vermeden kendilerini zor kurtardı. P3P’te ise 3 kişi; reje, Cognac ve Hioss hayatta kalabildi.

Dakika 29’da 2. üst kuleyi almak isteyen Crew takım savaşı başlattı. Burada reje mükemmel oyunuyla ve taklalarıyla kuytlarak takımını adeta taşıdı. Hanesine skorları yazdıran reje artık durdurulamaz hale geldi. Bu savaştan sonra Hioss ve reje oyunu adeta sırtladı. Orta koridor 2. kulesini alan P3P ardından dk 33’de baron güçlendirmesini aldı. Bu arada Crew gelen minyon dalgalarını hızlı biçtiği için P3P baron güçlendirmesini aktif olarak kullanamadı. Çıkan takım savaşlarında Crew öne geçti fakat dakika 40’ta P3P’in baron almasına engel olamadı. Ardından çıkan kadim ejder savaşında da Crew kaybetti ve Madness ile birlikte 2 skor verdiler. Alt koridor 2. kulesini de alan P3P artık kazandı diye düşündük fakat dakika 44’te üst koridor kuşatması sonucu inhibitörü açan P3P Esports, nexus kulelerini açmaya çalışırken takım savaşını kaybederek avantajı Crew’e verdi. Bu savaştan sonra orta koridoru açarak oyunu bitiren ve kazanan taraf Crew oldu. Maçları buradan izleyebilirsiniz.
www.twitch.tv üzerinde RiotGamesTurkish adlı kanaldan canlı video izleyin

CS:GO Espor Gündemi | “GuardiaN” Na’Vi İle Yollarını Ayırdı

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.