Oyun Geliştiricilerin Uykusuz Maratonu Başlıyor!

Oyun Geliştiricilerin Uykusuz Maratonu Başlıyor!

10
0

Global Game Jam (GGJ), yenilikçi oyunlar ve yaratıcı geliştiricileriyle yeni yıla hızlı bir giriş yapacak. GGJ tüm dünyadan oyun geliştiricileri 20-21-22 Ocak 2017 tarihlerinde bir araya getiriyor.

lki 2009 yılında gerçekleştirilen ve her yıl aynı tarihlerde dünyanın pek çok merkezinde eş zamanlı olarak düzenlenen Global Game Jam(GGJ) maratonu kapsamında, geliştiricilerin bu merkezlerde bir araya gelerek 48 saat içinde çalışan bir oyun geliştirmesi gerekiyor. Türkiye’de ilk defa 2009 yılında ODTÜ Teknokent tarafından hayata geçirilen GGJ Atom, uluslararası etkinliğin en büyük merkezlerinden biri olma özelliğine sahip. GGJ ATOM kapsamında 20-21-22 Ocak 2017 tarihlerinde tüm dünyadan geliştiriciler ile aynı anda yüzlerce geliştirici yetenek ve bilgilerini sergilemek üzere ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek.

48 saat boyunca bir arada olan geliştiriciler, ilk gün açıklanan temaya göre oyun fikirleri düşünerek gruplarını belirliyor ve oyun geliştirmeye başlıyorlar. Global Game Jam’de oynanabilir bir oyun geliştirmenin yanı sıra, diğer geliştiricilerle birlikte çalışarak iletişim ve paylaşım becerisi kazanmaları amaçlanıyor.

20 Ocak Cuma günü, Türkiye saati ile 17.00’de açılışı yapılacak olan Global Game Jam’de bu yılın teması açıklanacak. Geliştiricilerden açılış günü olan Cuma günü ekiplerini kurmaları ve 22 Ocak Pazar günü saat 15:00’e kadar açıklanan tema üzerinden oyunlarını geliştirmeleri bekleniyor.