OMEN by HP ile Oyuna Hükmedin!

64
0

HP’nin yeni oyun portföyü, efsane olmak isteyen oyuncuların ihtiyaç duydukları performansı sunacak şekilde yeniden geliştirildi!

HP Inc. tamamen yeni, modern ve kapsamlı OMEN by HP oyun ürünleri portföyünü tanıttı. Baştan aşağı yeniden tasarlanan ve geliştirilen yeni ürün ailesi e-spor yarışmacılarına ve oyun tutkunlarına global seviyede en iyi performansı sergileyebilmeleri için ihtiyaç duydukları gücü ve güveni sunuyor. OMEN PC’lerin içindeki ve dışındaki her santim, ekranlar ve aksesuarlar dünya genelindeki oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklerle geliştirildi. Bu bilgisayarlar oyun deneyimini daha önce görülmemiş şekilde değiştiriyor.

Açıklamadan öne çıkanlar:

  • OMEN X Kompakt Masaüstü, fabrika çıkışlı-hız aşırtmalı NVIDIA GPU ve çok yönlü form-faktörü ile geliyor ve sırt çantası aksesuarı ile benzersiz VR deneyimi sunuyor.
  • OMEN X Kompakt Masaüstü için sırt çantası aksesuarı esneklikte çıtayı yükseltiyor. Aksesuarlar içerisinde yeni OMEN mekanik klavye, ağırlığı ayarlanabilen bir mouse, gürültüyü azaltan kulaklık ve hassas hareketleri için tasarlanmış mousepad’ler bulunuyor. Bu aksesuarları ile HP, oyun deneyimine her açıdan dikkat çekiyor.
  • Yeni OMEN Masaüstü kasa gelişmiş termal mühendislik, modern ve güçlü tasarım ile geliyor ve kolay güncelleştirme için endüstrinin standart parçalarına erişim imkanı sunuyor.
  • OMEN PC ailesini tamamlamak için HP, oyuncular için yeni OMEN 15 ve OMEN 17 dizüstülerini de geliştirdi. Bu dizüstülerde NVIDIA’nın en son yüksek performanslı ekran kartları ve hızlı yenileme oranları için opsiyonel G-Sync teknolojisini kullanan yüksek çözünürlüklü ekranlar ve tek tıklama ile erişime imkan veren servis paneli bulunuyor.

 

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Tüketici Ürünleri Kategori Yöneticisi Fatih Atlıbatur konuyla ilgili açıklamasında, “OMEN by HP, günümüzün en hızlı büyüyen önemli PC markalarından birisi. Oyuncular ve e-spor yarışmacıları piyasadaki en havalı, en inovatif ve en güçlü ürünleri istiyor. Bu isteklerini tasarımdan form-faktörüne, mühendislikten performansa kadar yeniden icat ettiğimiz tüm OMEN portföyümüz ile karşılıyoruz.” dedi.

 

Yeni OMEN Oyun Ailesi: Oyunlara hükmetmek için üst performansı ortaya çıkarıyor.

OMEN X by HP Kompakt Masaüstü – Çok yönlü, esnek, taşınabilir ve güçlü performans!

OMEN X by HP Kompakt Masaüstü, küçük boyutu içerisinde donanımların sınırlarını zorlayacak şekilde geliştirildi. İlk kez geçen yıl konsept olarak ortaya çıkan OMEN X portföyü içerisindeki bu yeni ürün, oyun ve VR geliştiricilerin görüşleri alınarak üretildi. OMEN X VR Sırt Çantası PC ile ilgili geçen Mayıs’ta aldığı görüşler ışığında şirket, oyuncuların donanımla etkileşiminin sınırlarını zorlayan mükemmel bir tasarım ortaya çıkardı. HP, OMEN X Kompakt Masaüstünde en yüksek performansı sunan bileşenler kullandı. Kolayca taşınabilen ve adapte edilebilen sistem, e-spor oyuncuları ve VR tutkunları için mükemmel bir cihaz olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

OMEN X Kompakt Dizüstü ise en son donanımları destekleyerek oyuncular için 3 boyutlu deneyimleri yeni bir seviyeye taşıyor. Bu en yeni dizüstü tam bir oyun ve VR deneyimi sunacak şekilde geliştirilmiş bir OMEN X. OMEN X Kompakt Dizüstü ile gelen VR sırt çantası serbest hareket imkanı ve gerçek anlamda 3 boyutlu deneyimler sunuyor. 

OMEN by HP Accelerator – Gündüzleri profesyonel, geceleri oyuncu

The OMEN by HP Accelerator, oyun deneyimini PC’de oyun oynamak isteyen herkese getiriyor. OMEN Accelerator bir PC’yi hızlı ve akıcı kare oranlarına sahip yüksek çözünürlüklü oyunların oynanabileceği Thunderbolt 3 uyumlu bir oyun canavarına çeviriyor. OMEN Accelerator gündüzleri profesyonel geceleri ise oyuncu olmak isteyenlere esneklik kazandırıyor.

Yeni OMEN by HP Masaüstü – Oyun arenasında ihtiyacınız olan zırh

Bu en yeni OMEN by HP Masaüstü, performansa önem veren oyuncular için tasarlanmış olup işlevselliği ve kullanımı zenginleştiren özellikler sunuyor. OMEN X ürünleri üstün mühendislikle geliştirilmiş donanımlara sahip olup oyun dünyasına sağlam inovasyon getiriyor. OMEN Masaüstüleri de OMEN Masaüstülerin kilit özelliklerini kullanarak oyunculara tam bir deneyim sunuyor. Sonuç olarak OMEN’in yeni kasası yeni donanım kombinasyonlarını bir araya getiriyor. HP’nin endüstrideki standart parçaları kullanması nedeniyle PC’nin donanım güncellemeleri kolaylıkla yapılabildiği gibi gelişmiş soğutma sayesinde oyuncular sitemin sınırlarını zorlayabiliyor.

OMEN by HP Dizüstüler – Savaş uçağından ve uzay gemisinden ilham alınan tasarım

OMEN by HP 15 ve OMEN by HP 17 dizüstüler oyunculara daha fazla özellik, ek port ve daha iyi VR uyumluluğu sunacak şekilde tamamen yeniden icat edildiler ve tasarlandılar. Ortaya kompakt paket içerisinde sıra dışı oyun özellikleri sunan performanslı bir PC çıktı. Bu sayede oyuncular en son oyunları diledikleri ortamlarda oynayabiliyor. OMEN 15’te performans ve oyunların oynanabilirliğini arttıran optimize edilmiş oyun deneyimleri sunan birçok seçenek bulunuyor. OMEN 17 ise oyuncuların en son AAA oyunlarında yüksek kare oranları ile oyun oynamalarını sağlayan en hızlı teknolojileri destekliyor.

OMEN by HP –Overwatch Dünya Kupası’nın resmi iş ortağı

OMEN by HP bütün oyunculara kendilerini geliştirmeleri için ilham vermeye devam ediyor. Oyuncular böylelikle oyunlara hükmetmek için bugün dünden daha iyi bir hale geliyor.

Bunun için HP, OMEN ürünleri ile sadece en iyi oyun deneyimi sunmakla kalmıyor aynı zamanda kendisi de harekete geçiyor. Şirket bu amaçla 2017 Overwatch Dünya Kupası için Blizzard® Entertainment ile işbirliğine gitti. Etkinliğin resmi PC ortağı olarak HP, sağlayacağı donanımlar ile dünyanın en iyi Overwatch™ e-spor yarışmacılarına kazanmalarını sağlayacak oynanabilirlik imkanı sunacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.