Niantic, Pokemon Takip Sitelerinin Neden Kapandığını Açıkladı!

Niantic, Pokemon Takip Sitelerinin Neden Kapandığını Açıkladı!

8
0

Son zamanlarda yaptıkları her şeyle oyuncuları bir şekilde rahatsız eden Niantic, son olarak Pokemon’ların yerini takip etmek için kullanılan takip sitelerinin neden kapatıldığını açıkladı!

Yapılan güncellemelerle patileri kaybetmemizin ardından, Pokemon Trainerlarının, Pokemon yakalayabilmesi için oluşturulan Pokemon takip siteleri de geçtiğimiz günlerde kapatıldı. Niantic ilk başta bu konuda çok açık olmasa da, daha sonra sitelerinde yaptıkları açıklama ile, bu olayın sebeplerini bizlere aktardı.

Sitede yapılan açıklamaya göre; Pokemon GO clientını kullanmadan sunuculara bağlanan bu tarz programlar, sunucu kaynaklarını çok fazla tükettiği için, çeşitli problemlere yol açıyormuş. Bu da geliştirici ekibin yeni özellikler geliştirmek yerine, bu problemle ilgilenmesine neden oluyor, iş yükünü artırıyormuş. Aynı zamanda bu sunuculara ulaşma yollarından bazıları bot ve hile programları tarafından da kullanılıyormuş. Bu sebeple Niantic, böyle bir karara varmış. Bu kararın aynı zamanda ,oyunun global piyasada çıkışını da hızlandıracağı umuluyor.

Alttaki grafikte ise sunucu kaynaklarının tükenimini görebilirsiniz.

Özellikle hileyle mücadelede önemli bir adım olduğunu düşününce, bu kararı belki de şu ana kadar verilmiş en iyi kararlardan biri olarak görebiliriz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Baran Dişpençe

Nintendo düşkünü, lore manyağı, indie oyuncusu.