Niantic Articuno’ya El Koydu!

Niantic Articuno’ya El Koydu!

3
0

Geçtiğimiz günlerde Ohio’da görünen Articuno’nun gerçekliği tartışılırken, sonunda Niantic’ten beklenen açıklama geldi.

Matt Covey paylaştı: 1 Ağustos 2016 Pazartesi

Geçtiğimiz günlerde Pokemon GO oyuncularını şaşırtan, bazılarını da üzen bir olay yaşandı. Ohio’da Kaitlyn Covey adlı biri, Niantic tarafından Articuno ile ödüllendirildiğini iddia etti.

Bunun üzerine Articuno’nun gerçek olup olmadığı ile ilgili bir sürü tartışma çıktı, yukarıda gördüğünüz kanıt videosunun da varlığına rağmen çok fazla hile olmasından kaynaklı olarak oyuncular bu habere itimat göstermedi.

Fakat IGN’in bugün yaptığı bir habere göre, Kaitlyn Covey’de bulunan Articuno gerçekmiş!

“We recently noticed that a few Legendary Pokemon got into a few accounts when they shouldn’t have, To preserve the game’s integrity and as a measure of fairness, we have rectified the situation and revoked the legendary Pokemon from the Trainers’ accounts.”

Niantic tarafından IGN’e yapılan açıklamaya şu şekilde;

Bazı hesaplar olmaması gereken bir şekilde bazı Legendary Pokemonlara sahip olmuş durumda. Oyunun bütünlüğünü korumak ve adeleti sağlamak adına, durumu düzeltiyoruz ve bu pokemon eğitmenlerinin hesaplarından bu pokemonları kaldırıyoruz.

Tam olarak bu pokemonlar, bu hesaplara nasıl gitti bilinmese de, Niantic herhangi bir şekilde bu oyunculara pokemon hediye etmediklerini de belirtti.

Şimdilik bu adaletsizlik son bulduğuna göre, biz de pokemonlarımızı yakalamaya devam edebiliriz!

Pokemon GO’da İlk Legendary Yakalandı Haberleri…