Nedir Bu House Of Gamers?

Nedir Bu House Of Gamers?

162
0
Türkiye’de bu zamana kadar yapılmış en büyük online canlı show programı House of Gamers rekorlara doymuyor. Youtube, Instagram, Twitch, Facebook, Twitter üzerinden ilgi odağı olmaya devam eden program yeni nesil eğlencenin adresi oldu. İzleyicilerin yarışmacılarla yaşayıp, yarışmacılarla eğlendiği House of Gamers geleneksel formatların dışına çıkarak dünyada Twitch.tv üzerinde en çok izlenen online canlı show programı haline geldi.

Türkiye’nin ünlü Twitch yayıncılarının dört hafta boyunca aynı evde yaşayarak ortak yayında yarıştıkları ve JTG TV’den yayınlanan House of Gamers yayına başladığı günden itibaren alışkanlıkları değiştirmeye devam ediyor.  29 Aralık- 08 Ocak tarihleri arasında Twitch ve Youtube üzerinden toplamda 6 milyondan fazla izlenme alan programın anlık maksimum izleyici sayısı 42 bin 336 kişiye ulaştı. Twitch kanalı üzerinde 142 bin takipçiyi aşan programda, günlük sohbete katılan kullanıcı sayısı 51 bini geçti.  Twitch.tv üzerinden 102 milyon dakika izlenen programın Youtube’da 47 bin, Instagram’da 36 bin takipçisi var.

Türkiye ve MENA bölgesinde faaliyet gösteren, influencer marketing ve video içerik alanında uzmanlaşan yeni medya firması CC Media, önceliği espor ve gaming alanı olmak üzere orijinal video içerik projeleri üreten Join the Game (JTG) ile iş birliği içerisinde Türkiye’de şimdiye kadar gerçekleştirilen en farklı ve en büyük prodüksiyonlu online show formatı olan House of Gamers, Twitch platformu üzerinden günde sekiz saat canlı olarak yayınlanıyor.

HoG Toplu

Yılbaşı gecesi dahil her gece en çok izlenen program
28 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek olan programda Türkiye’nin popüler oyun yayıncıları ve influencerları içerisinde yer alan Ferit “Wtcnn” Karakaya, Levent “Levo” Balım, Ecesu “Yenge” Özevin, Figen “Fionamed” Örtün, izleyicilerin Onedio videolarından tanıdığı Furkan “Furkanito” İnanır, İpek İnan ve Berkant Cen “ThetaBetaPlays” ve son anda sürpriz bir şekilde katılan Kemal Can “Kendine Müzisyen” Parlak büyük ödülü kazanmak için birbirleriyle yarışıyorlar.  Yılbaşı gecesi dahil olmak üzere yayında olduğu her gün büyük ilgi toplayan program her platformda adından söz ettiriyor.

Ünlü isimlerin sürpriz ziyaretleri
Ceyhun Yılmaz, Oğuzhan Uğur, Doğa Konukoğlu, Emrah Kaman, Enes Batur ve Ali Biçim’in ziyaretleriyle renklenen House of Gamers ilerleyen günlerde sürpriz konukları ağırlamaya devam edecek.

Dünyada Twitch’te en çok izlenen Show
Bir CC Media iştiraki olan Join the Game (JTG)’nin yürüttüğü projede, kamera arkasında ünlü TV projelerinde görev almış 30 kişilik profesyonel bir ekip yer alırken, 16 robot kamera ile çekimler gerçekleştiriliyor.

Yeni bir format farklı bir soluk
House of Gamers, ana mecraları Twitch ve YouTube olmak üzere, tüm sosyal medya mecralarında JTG TV isimli kanal üzerinden takip edilebiliyor. Seyir zevki yüksek, rekabet dolu bu formatla TV program kalitesinde yayınlar yapan JTG TV, oyun ve espor içeriğine yeni bir soluk getiriyor. Bilgisayar oyunlarının yanı sıra bilgi, sözel, yetenek, fiziksel aktivite oyunları ile birbirlerine karşı yarışan yarışmacılar hediye ve haftalık puanlar için mücadele ediyorlar. Ev içerisinde online yarışmalar, etkinlikler, halk oylaması gibi görevlerle puan toplayan yarışmacılar birbirlerine de puan verecek ve sürpriz ödüllerin ve finalde büyük ödülün sahibi olacak.

Sosyal medya linkleri:
http://twitch.tv/jtgtv
http://bit.ly/JTGTV_TR
https://www.instagram.com/jtgtv_tr/
https://www.facebook.com/JTGTV/
https://twitter.com/jtgtv_tr

 

Join the Game [JTG] Hakkında
Join the Game [JTG], önceliği esports ve gaming alanı olmak üzere, yüksek kaliteli, orijinal video içerik projeleri üreten ve bu içeriğin öncelikle Millennial ve Z Kuşağı izler kitleye bu kitlelerin yakından takip ettiği içerik platformları ve influencer’lar üzerinden erişmesini sağlayan, Türkiye’nin öncü video içerik ajansıdır. Marka, mecra, influencer ve izler kitle dörtgenindeki tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde markalara – başta konvansiyonel mecralardan erişilmesi her geçen gün zorlaşan Millennial’lar olmak üzere – çapı gün geçtikçe büyüyen gamer hedef kitleye doğru şekilde örülmüş projelere entegrasyon yoluyla erişme imkanı sağlar.
www.jtg.com.tr

 

CC Media Hakkında
CC Media, Türkiye ve MENA bölgesinde faaliyet gösteren, Influencer Marketing ve Video İçerik alanında uzmanlaşmış bir yeni medya firmasıdır. CC Media anlaşmalı olduğu Youtuber, Twitch TV Yayıncısı, Instagram ünlüsü gibi sosyal ağlarda yüksek takipçi sayılı internet yetenekleri ile birlikte markalara yönelik ‘’Influnecer Marketing’’ ve ‘’Online Video İçerik’‘ çalışmaları yapmaktadır. Eğlence, oyun, moda & makyaj, teknoloji ve lifestyle gibi birçok alanda içerik üreten sosyal medya yetenekleriyle beraber, markalar yönelik hem Türkiye hem de Ortadoğu bölgesinde global birçok marka ile yüzlerce farklı online içerik üretimi gerçekleştirilmiştir.
www.ccmediahouse.com

 

Bilgi için: 
Denove Halkla İlişkiler ve Danışmanlık / 0216 550 88 74
Serhat Özkütükçü / 0532 215 72 91 / serhat@denovepr.com

House Of Gamers 2. Hafta Oylamaları Başladı!

Yazar

Bilgehan Ilgar

eSpor'a gönül vermiş genç bir Gamer.