NBA Yıldızı Jeremy Lin’den E-Spor Yatırımı!

NBA Yıldızı Jeremy Lin’den E-Spor Yatırımı!

14
0

NBA Takımlarından Brooklyn Nets takımında forma giyen Jeremy Lin, Çin’in en önemli elektronik spor kulüplerinden biri olan Vici Gaming ile yeni bir Dota 2 takımı kurmak üzere anlaştı.

ESPN’in haberine göre, Lin’in isminin baş harfinden yola çıkılarak Vici Gaming J adı ile kurulan takımda şu oyuncular yer alacak:

• Zheng “Agressif” Sun
• Xin “Nono” Wang
• Fan “rOtK” Bai
• Zhi “hym” Xu
• Chao “Fenrir” Lu

Kulübün weibo hesabı üzerinden yapılan açıklamada Jeremy Lin’in takımın onursal kaptanı olarak görev alacağı bilgisi de Vici Gaming taraftarları ile paylaşıldı. Vici Gaming J; Vici Gaming Potential, Vici Gaming Reborn ve esas Vici Gaming takımlarının ardından kulübün kurduğu 4. Dota 2 takımı olacak.

jeremy lin

Daha önce LA Lakers, Houston Rockets, New York Knicks ve Charlotte Hornets takımlarında forma giymiş olan  Jeremy Lin, geçtiğimiz Temmuz ayında ise Brooklyn Nets takımına transfer oldu. Profesyonel basketbol kariyerinin yanı sıra sıkı bir Dota 2 oyuncusu olan Lin, The International 2015’te de analiz masasında görev almıştı.

Jeremy Lin’in VGJ ile ilgili olarak ESPN’e verdiği röportajda, NBA oyuncularını Dota 2 kahramanları ile kıyasladığı eğlenceli bir videoda da yer alıyor:

Jeremy Lin, bu girişimi ile beraber Jonas Jerebko, Shaquille O’neal ve Rick Fox’un ardından elektronik spor alanına yatırım yapan NBA oyuncuları arasına ismini yazdırdı.