Monster’dan Türk Oyunu TARTARUS’a Destek

Son Güncelleme Tarihi:

TARTARUS ekibi oyunlarını geliştirirken Monster’ın yüksek performanslı bilgisayarlarından yararlanacak!

 Yerli oyun bilgisayarı üreticisi Monster Notebook, duyurulmasının ardından büyük heyecan yaratan Türk yapımı aksiyon macera oyunu TARTARUS’un destekleyicisi olduğunu açıkladı. Oyun, Monster’ın yüksek performanslı bilgisayarları kullanılarak geliştirilecek.

Türkiye’deki oyun sektörünün ve oyunculuğun gelişimine her fırsatta katkı sunmaya çalışan Monster Notebook, daha önce de çeşitli oyun etkinliklerine ve başarılı e-spor takımı SuperMassive’e sponsor olmuştu. Firmanın desteğini sunduğu son yerli oluşum ise TARTARUS oyununun geliştiricisi Abyss Gameworks oldu.

Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz, Abyss Gameworks’e destek olma kararlarını şöyle değerlendirdi, “Yerli bir marka olarak ülkemize karşı daima bir sorumluluk hissettik. Malum, oyun sektörü dünyada 100 milyar doları aşan bir büyüklüğe ulaştı ve Türkiye’nin de bu pazardan daha fazla pay alabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle Abyss Gameworks gibi gelecek vadeden firmalarla işbirliği yapmaya, onlara destek olmaya çalışıyoruz. Eğer onların başarıya ulaşmalarında az da olsa katkımız olursa ve böylelikle ülkemizdeki oyun sektörünün gelişmesine destek olabilirsek bundan gurur duyarız. Abyss Gameworks’ün başarılı olacağına inanıyoruz ve onlara destek olarak da bunu göstermek istedik.

Abyss Gameworks’ün Pazarlama Müdürü Hüsamettin Yüzer de Monster ile girdikleri işbirliğine ilişkin düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Öncelikle uluslararası marka kimliğine sahip ve ürün kalitesi global anlamda mükemmelliği sunan Monster Notebook ile çalışmak bizler için heyecan verici. Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde TARTARUS projesini daha da ileriye taşıyabileceğimizi düşünüyoruz. Monster ekipmanlarıyla işlerimizi daha efektif ve hızlı halledeceğiz ki özellikle oyun geliştirme sürecinde zaman en değerli unsur. TARTARUS, ekibimizin ilk projesi olmasına rağmen henüz oyun piyasaya sürülmeden bizi bağrına basan insanları görmek mutluluk verici. Abyss Gameworks olarak sürdürülebilir projeler üreten bir şirket olmak bizim en büyük amacımız. Umarım Abyss Gameworks, Monster’ın izinden ilerleyerek birkaç sene içerisinde dünya çapında adından söz ettiren bir marka haline gelecek.

Abyss Gameworks tarafından geliştirilen TARTARUS, bilim kurgu-aksiyon-macera türünde bir oyun. 2230 yılında Neptün yakınlarındayken teknik bir sorun yaşayan MRS TARTARUS 220478 gemisinin mürettabatından Cooper’ı canlandıracağımız oyun, farklı oynanışıyla ve gelişmiş grafikleriyle oyunseverlerin dikkatini çekmeyi başardı. 2017 yazında çıkması beklenen TARTARUS’un Steam sayfasına http://store.steampowered.com/app/608530/TARTARUS/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Monster Hakkında

2005 yılında piyasaya girişiyle birlikte dizüstü bilgisayar dünyasında yüksek performansıyla çığır açan ve yepyeni bir standart sunan Notebook Canavarı Monster, son 12 yılda birçok ilke imza atmıştır.

Monster, İş İstasyonları Serisi (Workstation) ve Oyun Serisi (Gaming) olmak üzere iki kategoride dizüstü bilgisayar üretimi gerçekleştirmektedir. Oyun tutkunlarının masaüstü bilgisayar tabusu ilk kez Monster Notebook ile yıkılmış ve “oyun bilgisayarı” konsepti notebook dünyasına Monster sayesinde taşınmıştır. Yüksek hız, kapasite ve performans açısından üstün bir teknoloji sunan Monster Notebook, oyun tutkunları kadar mimarlar, grafik tasarımcılar gibi kapasiteye ve performansa ihtiyaç duyan farklı profillerdeki meslek gruplarının da kısa zamanda gözdesi haline gelmiştir.

2005 yılından bu yana kullanıcılarına farklı bir iş ve oyun deneyimi yaşama olanağı veren Notebook Canavarı, bunu, yüksek kapasiteye sahip SSD ya da 7200 RPM sabit diskler, yüksek kapasiteli ve performanslı bellekler ve yine yüksek performansa sahip ekran kartlarıyla gerçekleştirmektedir.

Resmi Web Sitesi:

http://www.monsternotebook.com.tr/

Abyss Gameworks Hakkında

4 genç girişimcinin kurduğu bağımsız oyun stüdyosu Abyss Gameworks, oyun geliştirmeye Ekim 2016’da başlamıştır. Sürdürülebilir bir iş modeliyle, dünya çapında ses getirecek işlere imza atmayı amaçlayan Abyss Gameworks, ilk oyunu TARTARUS’u geliştirmeye tamamı Türklerden oluşan 6 kişilik bir ekiple devam etmektedir. TARTARUS’un 2017’nin yaz aylarında çıkması hedefleniyor.

Resmi Web Sitesi:

http://abyssgameworks.com/

 

THQ Nordic Darksiders 3’ü Duyurdu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.