LoL | Yenilenen Urgot Çok Can Yakacak!

41
0

League of Legends arenasında unutulmaya yüz tutmuş şampiyonlardan birisi olan ve metaya pek girme şansı bulamayan Urgot yenilendi. Yenilenen Urgot çok can yakacağa benziyor. Yetenekleri tamamen değişen şampiyonu oynaması kolay olmayacağı ise su götürmez bir gerçek.

Yenilenen Urgot’un oynama şekli ve yetenekleri!

PASİF: DEHŞET SAÇAR

Urgot’un bacaklarından biriyle aynı yönde saldırması hâlinde bu bacak ileriye doğru alevler saçarak koni şeklindeki bir bölgedeki düşmanlara fiziksel hasar verir ve ardından bacak bekleme süresine girer. Birkaç saniye içerisinde art arda yapılan vuruşlar giderek daha az hasar verir.

Q: ÇÜRÜTEN BOMBA

Hedeflenen noktaya yakınındaki rakiplere fiziksel hasar veren ve onları yavaşlatan bir bomba fırlatır. Urgot, isabet alan rakiplere kilitlenir.

W: İMHA

Urgot bir kalkan kazanır, kilitlendiği rakiplere öncelik vermek şartıyla en yakınındaki hedefe hızla ateş açar ve eğer mümkünse Dehşet Saçar yeteneğini tetikler. Urgot, ateş ettiği sırada daha yavaş hareket eder ama dışarıdan gelen yavaşlatma etkilerine karşı direnç kazanır.
Urgot bu süre boyunca şampiyonlar dışındaki birimlerin üzerinden geçebilir ve normal saldırılarını kullanamaz.

E: HORGÖRÜ

Urgot seçilen yönde hücum eder. Bir rakip şampiyona isabet etmesi hâlinde onu yakalar ve kendi bedeninin diğer tarafına fırlatır. Rakibe hasar verir ve ona kilitlenir.
Şampiyonlar dışındaki birimler, Urgot’un hücumu sırasında ezilmeleri hâlinde hasar alır ve kenara savrulur.

R: ÖLÜMDEN BETER

Urgot isabet ettiği ilk rakip şampiyona saplanan bir hex-delgi işareti fırlatır, ardından şampiyona kilitlenir, fiziksel hasar verir ve onu yavaşlatır.
Eğer hedef delgi ona saplıyken belli bir can değerinin altına düşerse Urgot Ölümden Beter‘i yeniden kullanarak hedefi sindirir ve yavaş yavaş kendine doğru çekmeye başlar. Hedef kendisine ulaştığında da onu infaz eder. Rakip şampiyon yeteneğin ikinci kısmı sırasında hedef alınamaz ve bu etki yalnızca Urgot’u katlederek sonlandırılabilir.
Eğer Urgot hedefini infaz etmeyi başarırsa etraftaki diğer tüm rakipleri dehşete kapılır.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Tolga Öztürk

Yazar, oyun geliştirici, topluluk yöneticisi, iş geliştirme uzmanı olarak çalışmış ve çalışmaya devam etmekte. TARTARUS adlı oyunun da yapımcılarından.