LoL Kafe Turnuvaları Sonunda Başladı!

Espor rekabetini ve heyecanını kafelere taşıyan LoL Kafe Turnuvaları 27 Ocak tarihinde başladı!

Yıl boyunca kıyasıya mücadele edilecek 3 LoL turnuvasından ilki olan “2018 Sezonu Başlangıç Turnuvası”, Türkiye’nin 49 şehrinde, toplamda 64 internet kafede gerçekleşecek. 4 hafta sonu boyunca oynanacak 4 farklı turnuvadan oluşan mücadelede finale kalmayı başaran takımlar, Türkiye genelinde gerçekleşecek mücadelenin parçası olarak turnuva şampiyonluğunu şehirlerine taşıyacaklar.

LoL 2018 Sezonu Başlangıç Turnuvası’yla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

kafe-turnuva-gorsel1

Turnuvaya katılan oyuncuları bekleyen ödüller şöyle:

Türkiye genelinde;

 1. Haftanın birincisi takım: 10.000 RP + Özel Tasarım Hoodie ve Matara
 2. Haftanın ikincisi takım: 6.000 RP
 3. Haftanın üçüncüsü takım: 4.000 RP
 4. Haftanın dördüncüsü takım: 2.500 RP
 5. Haftanın 5-8 arası takımları: 1.500 RP
 6. İlk 64 takım: Gizemli kostüm
 7. Tüm katılanlara hextech sandık + anahtarı

 

TURNUVA KURALLARI

 • Kafe turnuvalarında katılım, her kafe için 16 takımla sınırlanmıştır. Bir kafede 16 takımdan fazla başvuru olması durumunda turnuvaya ilk başvuru yapan 16 takım turnuvaya girmeye hak kazanacaktır. Turnuvadan önceki cuma günü katılmaya hak kazanan takımların ve 2 yedek takımın listesi resmi sitemiz üzerinden açıklanacaktır.
 • Haftalık genel turnuvada birinci olan takımda yer alan oyuncular, o turnuvada (4 haftalık turnuva serisinde) bir daha yer alamazlar.
 • Ödüller, “turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlar listesinde” yer alan takımlardan (16 asil ve 2 yedek) etkinlik günü kafeye gelerek turnuvaya katılım gösterenler için geçerlidir.
 • Turnuvaya katılmaya hak kazanmış olan takımlar etkinlik günü zamanında kafede olmalıdırlar. İki kere turnuvaya hak kazanıp katılmayan oyuncular, kafe turnuvalarından men edilecektir.
 • Turnuvada tüm oyunculardan hem diğer oyunculara hem de turnuva yöneticilerine sportmence davranmaları beklenir. Sportmen olmayan davranışlarda bulunan oyuncular turnuva yöneticileri tarafından ceza uygulamasına tabi tutulabilir.
 • Takımlar belirtilen maç başlangıç saatinde yerlerinde ve oynamaya hazır olmalıdır. 10 dakikadan fazla geç kalan takımlar, oyunu kaybetmiş sayılır.

Turnuvada geçerli kurallar bunlarla sınırlı değil. Ayrıntılı kural setine ulaşmak için buraya tıklayın.

 

Kafe Listesi (1. Hafta)

Birinci haftanın takımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi ve daha fazlası için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Oğuzhan Hüseyin KAYALI

Oyun oynamayı hayat hikayesi haline getirmiş bir insan.