LoL 2018 Kış Mevsimi Şampiyonluk Ligi Birinci Gün!

LoL 2018 Kış Mevsimi Şampiyonluk Ligi Birinci Gün!

72
0

LoL Şampiyonluk Ligi 2018’in ilk maçları 20 Ocak’ta başladı! İlk maçta karşılaşan SUP – FB’nin hemen ardından RBE – HWA, GAL – YC ve AUR – DP maçları takip etti.

LoL-sampiyonluk-ligi-takimlari

LoL Şampiyonluk Ligi, bu sene her zamankinden daha heyecanlı, daha rekabetçi! Bu yılın LoL şampiyonluk liginde çok güçlü transferler ve çok değerli değişiklikler ile karşılaşıyoruz. Bu yılın LoL Şampiyonluk Ligi maçlarında ise hangi takımı tutuyor olursanız olun, maç günü takımınızı destekleyebileceksiniz çünkü LoL ŞL’nin maç düzeni tek maçlık serilere indi. Bugünün maçlarında ise seyircileri çok ters köşe yapan zaferler ile karşılaştık. Maçların yayın ekibine ise buradan ulaşabilir, LoL Şampiyonluk Ligi maçlarını Cumartesi-Pazar-Pazartesi günlerinde (özel şartlar dışında) Riot Games Turkish adlı Twitch kanalından takip edebilirsiniz.

Birinci Maç: Bau SuperMassive – 1907 Fenerbahçe

Sup FB Lol

1907 Fenerbahçe, üst koridorunda Thaldrin’i, orta koridorunda Frozen’i, ormancı rolünde Chaser’i, alt koridorda nişancı rolünde Padden’i ve destek rolünde Zergsting’i oynattı.

BAU SuperMassive takımına ise üst koridora fabFabulous’u, ormancı rolüne Stomaged’i, orta koridora GBM’yi, alt koridora nişancı rolüne Zeitnot’u ve destek rolüne ise SnowFlower’ı yerleştirdi.

Şampiyon banlamasında Fenerbahçe tarafında Shen, Tahm Kench, Kog’maw, Azir ve Malzahar yasaklandı; SuperMassive tarafında ise Jarvan IV, Alistar, Nidalee, Ornn ve Kalistar yasaklandı.

Yukarı Koridorda FB Gnar alırken SUP Camille ile oynadı. Orta koridorda FB Ryze’a karşı SUP Xerath bulundu. Alt koridorda FB Ezreal Janna ikilisine karşı SUP Sivir Braum vardı. Ormanda ise FB tarafında Shyvana, SUP Tarafında ise Sejuani bulundu.

LoL Şampiyonluk Ligi’nin ilk kanını Fenerbahçe, Janna tarafından Sivir’i keserek aldı. İlk ejder olan Alev Ejderi ise FB tarafına 12. dakikada giderek üstünlüğüne destek sağladı.1907 Fenerbahçe orta koridorda Vadi’nin Alameti ile tek seferde iki kuleyi arka arkaya kırdı. İlk baron, 24:25’te 1907 Fenerbahçe tarafından alarak SUP tarafına çok büyük bir baskı oluşturuldu. Başta çok büyük bir zorlukla karşılaşan ama sonradan hem Baron Nashor’u hem de Kadim Ejderi alıp tek seferde baskı kurarak 48. dakikada maçı bitiren BAU SuperMassive, hem günün hem de 2018 Şampiyonluk Ligi’nin ilk zaferini kazandı.

Günün İkinci Maçı: Royal Bandits – HWA Gaming

lolrbehwa

HWA Gaming’in üst koridorunda Armut, orta koridorunda Ninja, ormancı rolünde Trix, alt koridor rollerinde nişancı olarak Achu ve destek olarak Revanche bulunuyor.

Royal Bandits tarafında ise üst koridoru Broken Blade’e, orta koridoru Cepted’e, ormancı rolünü Malrang’a, alt koridorda nişancı rolünü HolyPhoenix’e ve desteği de Dumbledoge’a bıraktı.

Banlamalarda HWA tarafında Kalista, Zoe, Ryze, Janna ve Xayah; Royal Bandits tarafında Varus, Camille, Ornn, Azir ve Ezreal yasaklandı.

Takımlarda üst koridorda HWA Cho’gath – RBE Gangplank, orta koridorda HWA Malzahar – RBE Swain, ormanlarda HWA Sejuani – RBE Jarvan IV, Botta ise HWA Tristana ve Tahm Kench – RBE Vayne ve Lulu bulunuyor.

İlk öldürme skoru Sejuani tarafından Lulu’yu öldürerek alındı. İlk ejder olan Su Ejderi, HWA tarafına giderek takıma fazladan destek sağladı. Arka arkaya kuleleri yıkan HWA Gaming ise sadece iki kule kaybetti. 26’ncı dakikada HWA Gaming bir takım savaşının ardından ilk baronu kazandı. Koridor safhası ve aldıkları efsanevi yaratıklar sayesinde rakibine skor dahi vermeyen, tek seferde üç inhibitör açarak baskının avantajını kullanabilen HWA maçın galibi oldu.

Bugünün Üçüncü Maçı: Galakticos –  Youth Crew

LolYCGAL

Youth Crew takımının üst koridorunda Elwind, orta koridorunda CoCo, Ormanda Mojito, Alt koridorunda nişancı Madness ve destek Zzus bulunuyor.

Galakticos takımının üst koridoru olarak Rare, orta koridor olarak Backlund, ormanda Viking, alt koridor olarak ise nişancı J1mmy ve destek Veux bulunuyor.

Youth Crew cephesinin yasaklamaları Katarina, Ornn, Kalista, Gnar ve Sion ; Galakticos tarafında Camille, Braum, Fiora, Azir ve Cho’Gath oldu.

Koridor karşılaşmalarında yukarıda GAL Karma – YC Maokai, ortada GAL Zoe – YC Malzahar, Altta GAL Kog’Maw ve Tahm Kench – YC Ezreal ve Alistar karşılaştı. Takımların ormancıları olarak sıra ile GAL Kha’zix ve YC Jarvan IV bulunuyor.

İlk kan, Tahm Kench’in ölümü ile Jarvan IV’e gitti. İlk ejderha olan Dağ Ejderi, Youth Crew tarafına giderken eş zamanlı olarak Vadinin Alameti’ni Galakticos katletti. 22. dakikada maçın ilk Baron Nashor’unu dertsiz tasasız kesen Youth Crew takımı oldu. Boş olan barona yönelen Galakticos takımı rahat bir şekilde Baron Nashor yaparken Jarvan IV’ün Baron güçlendirmesini çalması ile bu olay son buldu. Kadim Ejderha’ya giden Galakticos takımı, Ejder ini önünde takım savaşı verip J1mmy’nin ağır baskısı sayesinde hem ejderi, hem takım savaşını kazanıp direkt ardından maçı rahatlıkla kazandı.

Günün Son Maçı: Dark Passage Dominos – Team Aurora

LolDPAUR

Günün son maçı olan DP vs. AUR’da, Team Aurora takımının üst koridor oyuncusu Panky, orta koridor oyuncusu Naru, ormanda oynayacak oyuncu Wisdom, alt koridorun nişancısı Rain ve desteği Rogu oldu.

Dark Passage’de ise üst koridoru Marshall, orta koridoru Lucete, ormanı KaKAO, alt koridoru nişancı olarak Ruvelius ve destek olarak Japone aldı.

Yasaklamalarda DP’nin yasakları Kalista, Kog’maw, Ornn, Alistar ve Camille’ye gitti. AUR’un yasaklamaları ise Shen, Zoe, Malzahar, Vladimir ve Gnar’a gitti.

Üst koridorda AUR Cho’gath – DP Gangplank karşılaşması varken orta koridorda AUR Ryze – DP Azir karşılaşması vardı. Alt koridorda AUR Tristana ve Braum’a karşı DP Ezreal ve Tahm Kench vardı. Ormanlarda AUR Sejuani almışken DP Jarvan IV’ü seçti.

Azir’in doğru pozisyon alması ile alt-orta koridor arasında ilk kanla birlikte üç öldürme skoru alan DP baskıya devam etti. Kısa süre içinde toplam 5 öldürme skoru alan Dark Passage, eş zamanlı bir şekilde ilk kule ile Dağ Ejderi’ni aldı. 13. dakikada 6000 altın kadar fark atan DP hem koridorlarda hem rakip ormanda çok büyük bir baskı oluşturdu. Vadinin Alameti’ni de ele geçiren Dark Passage takımı, 21:48’de ilk baronu alarak gücüne güç kattı. 30. dakikanın yakınlarında bir kez daha baronu ele geçiren DP, orta koridordan baskıyı güçlendirerek iki inhibitörü aynı anda açarak aradaki altın farkını 15000’e çıkardı. 36. dakikada yapılan takım savaşını kaybeden AUR’a maçı kaybettiren durum bu oldu.

Bugünün sonunda SUP, HWA, GAL ve DP birer zafer ile bugünü kapattı. Sonraki günlerde gerçekleştirilecek maç özetleri için GameXNow.com‘dan bizi takip edebilirsiniz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Oğuzhan Hüseyin KAYALI

Hayatı güzel yaşayan bir üniversite öğrencisi. Herşeyi arkadaşları sayesinde başarıyor.