Kesinlikle Oynanması Gereken 10 Bilim Kurgu Oyunu

Son Güncelleme Tarihi:

Bilim kurgu temalı oyunlar, oyun sektörü içerisinde büyük bir yere sahiptir. Gerek arkalarında gizledikleri bilimsel gerçekler aracılığıyla gerek yenilikçi mekanikleriyle gerekse sağa sola fırlayan lazerler aracılığıyla biz oyuncuları kendilerine bağlamayı başarırlar. Günümüzü anlatabilecekleri gibi gelecekte veya tamamen kurgusal bir evrende geçebilirler. Bu listede 2000 yılından sonra çıkmış olan ve kesinlikle her oyuncunun en az bir kere denemesi gereken 10 bilim kurgu oyununu paylaşacağım. Öncelikle hatırlatma isterim listede bir başarı sıralaması yoktur tamamen karışıktır.

 

Bilim Kurgu temalı 10 oyun.

 

İşte Bilim Kurgu Kokan 10 Oyun

 

-Fallout 4

 

 

Bethesda tarafından geliştirilen ve 2015 yılında piyasaya çıkan Fallout serisinin son oyunu olan Fallout 4, kıyamet sonrası bir dünyada geçen bir oyun. Kimi zaman atmosferi sayesinde, kimi zaman da çarpıcı hikayesiyle biz oyuncuları bilgisayar başına kitlemeyi başardı.

 

-Quantum Break

 

 

Remedy Entertainment ve Mıcrosoft iş birliğiyle geliştirilen Quantum Break, aksiyonun hiç bitmediği oyunlardan biri. Oyunu kısaca özetlememiz gerekirse oyunda, bir deney sonucunda zamanda meydana gelen bir yırtılmayı durdurmaya çalışan eski bir bilim insanını oynuyoruz. Yapımcıların büyük çabaları meyvelerini vermiş ve zamanın nasıl aktığını anlayamadığımız bir oyun haline gelmiş

 

-Mass Effect 2

 

 

Bioware tarafından geliştirilen Mass Effect serisinin 2. Oyunu Mass Effect 2’de, insan ırkını tehdit eden galaksiler arası bir kötülüğe, Reaperlara karşı mücadele eden Komutan Shepherd’ı komuta ediyoruz. RPG öğelerinin çok güzel yedirildiği bu oyunda ilk oyundaki hataları düzeltip üzerine daha fazla içerik ekleyerek oyunu bir başyapıt haline getirmeyi başarmışlar.

-Portal 2

 

 

Valve Entertainment tarafından geliştirilen ve puzzle çözme temelli olan bu oyun arkadaşlarınızla birlikte oynamak için ideal. Oyunda Hikâye Modu’nun yanı sıra bir de Çok Oyunculu Görev Modları dahil edilmiş durumda. Bilim kurgu denildiği zaman aklımıza gelen gelecek teknolojilerini çok başarılı bir şekilde yansıtan Portal 2 kendisine listemizde yer bulabiliyor.

 

-Destiny

 

 

Destiny, Bungie tarafından geliştirilmiş olan, şaheser niteliğinde bir FPS RPG oyun. Oyunda dünya uzaylılar tarafından işgal edilmiş durumda ve bizlerde uzayda doğmuş olan bir neslin bireyleriyiz. Amacımız dünyayı uzaylı işgalinden arındırmak. Uzay çağı bilim kurgu oyunu denilince parmakla gösterilebilecek bir oyun olan Destiny’i kesinlikle oynamalısınız.

 

-Dead Space 2

 

 

Visceral Games tarafından geliştirilen, atmosferik korku oyunu Dead Space 2, bilim kurgu ve korkuyu en iyi biçimde harmanlayan yapımlardan birisi. Oyunda çalıştığımız uzay istasyonunu işgal eden uzaylılara karşı bir ölüm kalım mücadelesi vermekteyiz.

 

-Half Life 2

 

 

Listemize yine Valve Entertainment tarafından çıkarılmış olan bir efsaneyle devam ediyoruz. 2004 yılında çıkmış olmasına rağmen hala piyasadaki en başarılı bilim kurgu yapımlarından birisi olmayı başaran Half Life 2’ye listemizde yer vermesek ayıp olurdu.

 

 

-BioShock Infinite

 

 

2K Games tarafından geliştirilen Bioshock Infınıte, listemizdeki diğer oyunların aksine Steam Punk bir evrende geçmekte. Psychedelic Rock havasındaki bu oyun kesinlikle oynamaya değer bir şaheser.

 

-Metro: Last Light

 

 

Listemize yine kıyamet sonrası bir oyun ekliyoruz, nükleer bir savaştan sonra Moskova Metrosuna sığınan insanların hikayesini anlatan bir oyun. Yeri geldiği zaman atmosferi ile sizi geren bir havaya sahip. Hikayesine gelirsek zaten söyleyecek pek bir şey yok. Oyun her ne kadar bilim kurgudan uzak gözükse bile oyunun içerisinde hiç beklenmedik detaylar mevcut.

 

-StarCraft 2

 

 

Listemizi Blizzard tarafından geliştirilen Star Craft serisinin 2. oyunu Star Craft 2 ile kapatalım. Strateji tabanlı bilim kurgu oyunu olan Star Craft çarpıcı hikayesi ile biz oyuncuları derinden etkiledi.

 

 

Bu oyunlara ek olarak eklemek istediğim bir oyun daha var. O oyun da Microsoft tarafından geliştirilen Halo. Halo’yu listeye almamamın sebebi oyunun XBOX için özel olarak üretilmesi oldu. Bunun yanında diğer oyunların hepsi PC platformuna çıktı. Halo uzay çağı oyunlarının en popüleri olabilir ve eğer XBOX sahibiyseniz kesinlikle hemen bir adet Halo edinmelisiniz.

 

 

 

 

 

Playstation Plus Haziran Oyunları Belli Oldu!

 

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!