Kamiya Hiroshi Kimdir?

Son Güncelleme Tarihi:

Kamiya Hiroshi Kimdir?

 

Kamiya Hiroshi, Japon bir seslendirme sanatçısı (seiyuu). Birçok karaktere ses veren bu seslendirmenimizi çoğunlukla sinsi, komik, çöpçatan, havalı ve soğukkanlı karakterleri seslendirirken görüyoruz.

 

          

 

Kamiya Hiroshi gerçekten çok yetenekli bir seslendirmen ve bunu aldığı ödüller de kanıtlar nitelikte. Birçok ödül kazanmış sanatçımız bu senenin de gözde seslendirmenlerindendi.

Tabi Kamiya Hiroshi dendi mi akla ilk gelen kişi Daisuke Ono oluyor. Onunla ilgili yazıma da buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Bazı Ödülleri:

2. Seiyuu Ödülleri – Tieria Erde (Mobile Suit Gundam 00) ve Itoshiki Nozomu (Sayonara Zetsubou Sensei) – En İyi Yardımcı Aktör
3. Seiyuu Ödülleri – Natsume Takashi (Natsume Yuujinchou) – En İyi  Aktör
Dear Girl~Stories~, Macross F, Sayonara Zetsubou Housou radyo programlarındaki sunumuyla Yılın Seiyuu Şahsı
8. Seiyuu Ödülleri – En çok oy alan “Yılın En İyi Seiyuu Şahsı”

 

Güzel sesini sadece anime karakterlerini seslendirmek için kullanmayan sevgili Kamiya-san’ın şarkıcılık kariyeri de var.

 

 

Bir sürü karaktere ses vermiş bu çok yetenekli seslendirmenimizin birkaç karakterinden bahsetmek istiyorum. Ama tabi ki o kadar çok karakteri, o kadar çok başarılı rolü var ki Kamiya-san’ın, şimdi bahsedeceklerimiz yetmeyecektir. Aşağıya koyacağım bir video ve resim ile diğer karakterlere de rahatça bakabilirsiniz.

 

Orihara İzaya – Durarara!!

 

Durarara!!’dan İzaya-kun. Kamiya-san burada çok çok başarılı bir seslendirmeye imza atmış. Hem havalı hem pislik bir karakter olan İzaya-kun için başka bir seslendirmen düşünülemezdi herhalde.

 

 

 

Levi Ackerman – Shingeki no Kyojin

 

Hepimizi fazlasıyla büyüleyen bir karakter Levi. Attack on Titan adlı animenin en havalı karakteri muhtemelen. Kamiya-san yine son derece etkileyici bir performans sergilemiş.

 

 

 

Araragi Koyomi – Bakemonogatari

 

Burada başrol seslendirirken karşımıza çıkıyor Kamiya-san. Genelde seslendirdiği karakterlere kıyasla Araragi-kun biraz daha farklı kalıyor. Kamiya-san’ın seslendirdiği karakterlerde genel olarak iç dünyasının gizem dolu olduğunu görüyoruz ancak Araragi-kun, Kamiya-san’ı iç dünyasını dinlediğimiz çok nadir bir karakteri.

 

 

 

Trafalgar Law – One Piece

 

Çok büyük bir sürprizle One Piece animesinde havalı ve genel tarzından farklı bir karakter seslendirirken buluyoruz Kamiya-san’ı burada. Yine çok başarılı ve uyumlu bir seslendirme.

 

 

 

 

 

DAİSUKE ONO “YES, MY LORD!”

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.