Jahrein ve Unlost Arasındaki Büyük Tartışma!

Dün akşam Twitch’te, Jahrein ve Unlost arasında soğuk rüzgarlar esti! Olaylara açıklık getirmek isteyen Unlost’un yayınından sonra Jahrein de bir açıklama yayını açtı. Dilerseniz bilmeyenler için olayın öncesinden biraz bahsedelim.

Jahrein 2 gün önce açtığı yayında, kendisine dava açan şirketi ve gelen mailin içeriğini açıklamıştı. Ferit “wtcNN” Karakaya da yayına bağlanıp; “Benim de Twitter’daki bir yazımdan dolayı ihtarname gönderdiler” diyerek kendisine delil olarak gelen ekran görüntüsünü paylaşmıştı.

O ekran görüntüsünde “Cevap ver” kutucuğunun yanındaki fotoğraf Unlost’a ait olunca, kafalarda “Acaba?” soruları dolanmaya başlamıştı. Bilmeyenler için Unlost daha önceki yayınlarında Wolfteam’in yayımcı firması ile eskiden çalıştığını da belirtmişti. Jahrein’in Twitch yayınlarını kaydeden hesabın Unlost’un eski chat modlarından birine ait olması gibi farklı şeyler de ortaya çıkınca, Unlost olaylara açıklık getirmek adına akşam yayın açacağını sosyal medya hesaplarından sert bir dille duyurdu.

37 dakika süren yayında eleştirileri ağır bulduğunu söyleyerek klipleri ilgili topluluk yöneticilerine kendisinin ilettiğini kabul etti.  “Dava açıldıysa Twitch’i bırakırım.” gibi net sözler söyleyen Unlost, ayrıca 4 yıl boyunca kendisine çok haksızlık yapıldığına da yayınında yer verdi. Jahrein’i, Pacman’e benzeterek yeni yayıncıları ezip kendisine yem yapmakla suçladı. Kendisinin asla prim üzerinden yürümediğini söyleyerek, “Hak etmediğim miktarda yayıncı izliyor şuan beni. Normalde olsa bu kadar insan gelmez. Bu yüzden bu yayını burada keseceğim” diyerek yayınını sonlandırdı. Yayını aşağıda izleyebilirsiniz.

www.twitch.tv üzerinde UNLOSTV adlı kanaldan canlı video izleyin

Unlost’un yayını boyunca Twitter üzerinden yayın hakkındaki düşüncelerini yazan Jahrein de yayın bittikten sonra suçlamalara cevap vermek adına yayın açacağını duyurdu.

 

Jahrein, Unlost’un “Pacman” yakıştırmasına karşılık olarak yayını Pacman müziğiyle açtı. 41 dakika süren ve “Yalnızca söylenen yalan yanlış şeylere cevap vermek istiyorum.” diyerek başlayan konuşmasında bir çok suçlamanın asılsız olduğuna vurgu yaparak not aldığı kısımlara tek tek cevap verdi. Yayını aşağıdan izleyebilirsiniz.

www.twitch.tv üzerinde Jahrein adlı kanaldan canlı video izleyin

 

 

JAHREIN’den Açıklama: “Bir Oyun Firması Bana Dava Açtı!”

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.