Hearthstone | Journey to Un’Goro Setini Tamamlamak Ne Kadar Tutuyor

Yeni genişletme paketi Journey to Un’Goro’nun bütün kartlarının çıkması kabaca  364 pack sürüyor!

Hearthstone’un yeni genişletme paketi Journey To Un’Goro oyuna yeni 135 kart olarak geçtiğimiz haftalarda eklendi. Oyuncular sürekli aynı kartları açtıklarını dile getirirken Blizzard, her şeyi yeniden gözden geçirdiklerini ve algoritmalarında bir sıkıntı olmadığını dile getirmişti. Peki bütün koleksiyonu tamamlamak ne kadar sürüyor? Reddit kullanıcısı Seaserpent02 bunu çözümlemek için algoritmaları denedi ve görünüşe bakılırsa çok uzun sürüyor.

 

Kullanıcının söylediğine göre, her seferde rastgele 5 kart, packlerden çıkma olasılığıyla orantılı olacak şekilde oluşturuldu. Golden kartlar otomatik dustlandı, legendary kartlar 1’er taneden diğer kartlar 2’şer taneden daha fazla olunca otomatik dustlandı ve bu dustlar ile eksik kalan kartlar otomatik olarak oluşturuldu. Toplamda 10.000 deneme yapan kullanıcının oluşturduğu grafiğe göre, en az 229 en fazla 515 pack ile bütün set tamamlanmış. 

49$’a 40 pack veren bundle kullanıldığı durumda tüm Journey To Un’Goro setini tamamlamak ortalama 400$ civarı tutuyor. Bu da kart başına yaklaşık 3 dolara yani 12 liraya denk geliyor. 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!