Haftanın Reyting Rekortmeni! Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

Haftanın Reyting Rekortmeni! Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

97
0

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz haftalarda vizyona girdi. Girer girmez oldukça ilgi toplayan Karayip Korsanları’nın 5. filmi, gerek oyuncuları, gerek müzikleri, gerekse konusuyla birçok kişinin heyecanla beklediği bir filmdi. Film efsane Karayip Korsanları Serisi’nin 5. ve son filmi olarak sinema tarihinde yerini alıyor. Filmin 26 Mayıs tarihinde vizyona girdiğini de belirtelim. Ayrıca film şimdilik imdb’de 7.1 puan olarak oylandı.

 

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı Reytingi

 

The Box Office Türkiye‘nin yayımladığı sonuçlara göre Kaptan Jack Sparrow’un filmi, Türkiye’de vizyona girdiği ilk günden bu yana 908.795 kişi tarafından izlendi. Üstelik bu hafta vizyondaki filmler içinde sıyrılarak (Wonder Woman’ı bile geride bırakarak) en çok izlenen film oldu. Bu haftaki izlenmesi 324.016 şeklinde açıklandı. Wonder Woman ise ikinci sırada geliyor ve 205.981 izleyiciye ulaştığı belirtildi. 

 

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

 

Filmin Konusu

Çılgın maceraları ve havalı tavırları ile bilinen ama bir o kadar talihsiz Kaptan Jack Sparrow, yelken açtığı sularda kötü rüzgarların yaklaştığını hisseder. Korkunç Kaptan Salazar’ın kaptanlık yaptığı gemideki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalmayı başarabilen tek korsan kaptan ise Jack’tir. Jack, Korkunç Kaptan Salazar’ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nı aramaya başlar. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gök bilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması’ndan  dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisinin dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

 

NOSTALJİK ANİMELER, TÜRKİYE’DE YAYINLANMIŞ ESKİ ANİMELER!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.