Game of Thrones 7.Sezon 6.Bölüm Fragmanı Yayınlandı

50
0

Sabaha karşı yayınlanan 7.Sezon 5.Bölüm’ün ardından Game of Thrones 7.Sezon 6.Bölüm Fragmanı Yayınlandı. Buradan sonrası SPOILER içerir.

Bölümün Özeti ve Şahsi Yorumlarım

Şahsen benim çok ama çok hoşuma giden bir bölümdü. Evet kanlı savaş sahneleri yoktu ama bir kere boyun eğmeyen Lord Tarly ve oğlu Dickon’un yani Samwell’in erkek kardeşi ve babasının metal zırhları içerisinde kapama kebap oluşları ile bölüme Targaryen tarzı bir giriş yaptık. ”Ya bana diz çökün ya da ölün” şeklindeki demokratik bir seçim ortamı sunan Khaleesimiz, farkında olmadan Samwell Tarly’e ailenin ve ordularının başına geçme hakkını verdi. Tabii Sam bunu ne kadar umursayacak ya da ne zaman öğrenecek merak konusu(Samwell Sur’a yollanmıştı diyebilirsiniz ama kimin umrunda ki? Akgezenler dönerken ve BÜTÜN KRALLIK savaştayken kimse teferruatlara takılmaz ve hayattaki son Tarly’i kabul ederler). Ejderhanın tepedeki heybetli görüntüsü de inanılmazdı.

Savaştan sonra ölmediğini ve Bronn’un onu kurtardığını öğrendiğimiz Jaime ise ejderha karşısında yaşadığı şoku atlatamadan King’s Landing’in yolunu tuttu. Joffrey’i Tyrion’un öldürmediğini öğrenen Cersei, Olenna acı çekmeden öldüğü için bir hayli pişmandı.

Drogon ile uçarak Ejderkayası’na geri dönen Daenerys arabasıyla ”eziyim mi seni ehe” esprileri yapan adamlar gibi Ejderhayı Jon’un önüne kondurdu ancak İNANILMAZ bir sahneyle karşılaştık. Targaryen kanı taşıyan Jon’a kendini sevdiren ve selamlayan Drogon, Dany kadar Jon’u da şaşırttı. Daenerys’in Jon’a bir hayli kanının ısındığını söyleyebiliriz 🙂 Bu sırada Sör Jorah Mormont Ejderkayası’na geldi ve Kraliçesine kavuştu.

Kuzeyden, 3 gözlü kuzgunumuz Brandon’dan gelen bir mektup Akgezen ordusunun Eastwatch’a çok yakın olduğunu bildirdi. Jon, artık Kuzey’e dönmek istediğini belirtti. Daenerys ”ben izin vermedim kimle çıkıcan dışarı kız var mı yanınızda” gibisinden trip atınca Jon ”ben senden izin istemedim, bana güven” dedi. ”Senin gitmene ne gerek var?” şeklindeki soruya daha önce onlarla savaştığını ve harbi bir kral olduğunu belirterek cevap veren Jon, aslında halası olan hayranından izni kopardı. Bu arada Cersei’ye ”Allah aşkına bi durun akgezenler geliyo zaten ortalık karışık” demeleri gerektiğine karar veren Ejderkayası tayfası Tyrion’u Jaime ile konuşmak için elçi olarak kabul etti ancak şehre tabii ki gizlice girmesi gerekiyordu. Sör Davos bu işlerin uzmanı olduğu için ”Ben seni gizlice sokarım” dedi.

King’s Landing’e giden ikili işlerini halletmek üzere ayrıldı. Tyrion tabii ki çok daha önemli bir buluşma gerçekleştirecekti ama Flea Bottom’a giden Sör Davos tahmin edin kimi bulmak için oraya gitmiş? GENDRY!

Sezonlardır kayık çektiğini düşündüğümüz Gendry meğer King’s Landing’e dönmüş, Demirci dükkanını işletmeye devam ediyor. İnternette dönen kayık çekme geyiğine gönderme yapan Sör Davos, Gendry’i Ejdercamı silahları dövmesi için yanına aldı muhtemelen derken Gendry, tam bir babasının oğlu edasıyla çekicini aldı ve ”gidelim” dedi. Tyrion, Bronn vasıtasıyla Jaime ile bir buluşma ayarladı. Tyrion Daenerys’in talebini iletti. Tam evlerine dönecekken 2 tane altın pelerinliye denk gelen ekibimiz, rüşvet yoluyla sorunu aşamayınca Gendry çekici ile askerleri ezdi geçti ve Baratheon soyunun hakkını verdi. Cersei’nin ateşkesi kabul etmesi ve akıllı savaşma planı sözlerinin ardından hamile olduğunu öğrendik. Babasının Jaime olduğunu söyleyen Cersei kendi sonunu hazırlıyor olabilir.

Jon ile tanışmaya gelen Gendry kimliğini gizlemedi ve babaları(Jon’un babası Ned değil ama öyle biliyor) çok yakın arkadaş olan 2 gayrimeşru çocuğun muhabbetine tanık olduk. Sur’un ötesinde gerçekleşecek olan operasyon ekibine katılan Gendry ve Jorah ile birlikte Ejdercamlarını da alan Jon, Daenerys’ten son bir veda busesi kıvamında ”Sana alışmıştım.” şeklinde bir son cümle alarak yola çıktı.

Samwell Tarly ise Hisardaki işleyişin yavaşlığından ve Akgezenler hakkındaki bilgilere inanmayışlarından bıkıp ”Sizin yapacağınız Masterlığın ben…” dedi, Akgezenler ve Uzun Gece hakkındaki(muhtemelen) parşömenleri kitapları alıp terk-i diyar eyledi. Aile evine gideceğini tahmin ediyoruz.

Arya ise Littlefinger’ın birşeyler karıştırdığından şüpheleniyor. Aradığı şeyi bulduğunu düşünse de Littlefinger, küçük Sherlock’umuzun farkında. Bir tuzak olabilir. Bu arada Kuzeydeki lordlar Jon’un yokluğunda hafiften huzursuzluk göstermeye başladılar. Sansa durumu kontrol altında tutabilecek mi merak konusu.

Eastwatch’a ulaşan Jon ve frp partisi gibi olan ekibi, frp partisinden hallice başka bir grup olan Sancaksız Kardeşlik ile birleşti. Ölümsüz ve kılıcı ateşe veren abi, kızıl rahip ve Tazı şeklindeki bu tuhaf ekibin yanına bir de Tormund’un ekibinin de eklenmesiyle beraber Sur’u geçerek Operasyon: Düşmana kafa atmaca’ya başladılar. Bu kadar olayın ve gelişmenin ardından bir dahaki bölüm ACAYİP olacak diye düşünürken Game of Thrones 7.Sezon 6.Bölüm fragmanı yayınlandı. Bölümün büyük çoğunluğunun Kuzeyde geçmesini bekliyoruz.

Game of Thrones 7.Sezon 6.Bölüm Fragmanı

En Havalı 10 Warhammer Ordusu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Doruk Anıl

Editörlerin Efendisi