Game Developers @Turkey’den Gezi Parkı için #GeziJAM

Son Güncelleme Tarihi:

Türkiye’nin tüm oyun geliştiricilerini bir araya getirmeyi hedefleyerek kurulan Game Developers @Turkey grubu, Gezi Parkı olaylarına desteğini “en iyi bildiği şeyi” yaparak gerçekleştirdi: oyun!

Yapılan JAM’in web sitesi olan http://www.gdtjam.com/jamgezi adresinde yapılan açıklamada, bu etkinliğin amacı anlatıldı:

[quote]”Bütün Türkiye’yi bir anda saran Gezi Parkı direnişine, insanların özgürlük ve demokrasi çağrısına destek amacıyla Game Developers @Turkey grubu olarak biz de bir şeyler yapmak istedik. Gezi Parkı hareketinin eşitlik ve ortak çalışma ruhuna da uygun olarak, desteğimizi ufak ve samimi oyunlarla göstermeye çabaladık.”[/quote]

Game Developers @Turkey grubundan oyun geliştiricisi Ali Batı’ya bu etkinliği sorduğumuzda, gelen cevap ne kadar güzel bir dayanışmanın ortaya çıktığını gözler önüne seriyor. Ali, etkinliğin doğasında dayanışma olduğunu ve eskilerin yeni gelenlere daima yardım ettiğini, bir kişi poster hazırlarken bir başkasının fikirler ürettiğini, müzik hazırlayanların bunu herkesin kullanımına açtığını, yani aslında #GeziJAM’in “Gezi Ruhu”nu baştan sona kendi içinde yansıtan bir JAM olduğunu belirtiyor.

İşte #GeziJAM süresinde yaratılan oyunlar, görsellere tıklayarak ilgili oyuna ulaşabilirsiniz!

Path of the Trees (in progress)DirenGeziThis Is Only a Resistance!Resistance Of **** Trees Are GoodUtopia of a Tyrant (incomplete yet)ResistMapDiren Teyze OccupyGezi Yalan!Tayyoland

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!