Faker’ın Ryze Laneti Devam Ediyor

34
0

Sezonun en iyi League of Legends takımının belirleneceği Worlds 2017’de artık çeyrek finallerdeyiz. Heyecan dolu serilerin yanı sıra birçok ilginç istatistik de ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri de Faker’ın Ryze lanetinin süre gelmesi.

Dünyanın en yetenekli LoL oyuncusu olarak kabul edilen Faker, 2013’ten bu yana Worlds organizasyonlarında yaptığı Ryze seçimi ile hiç bir zaman kaybetmedi. Özellikle geçtiğimiz hafta Misfits ile oynanan Worlds 2017 çeyrek final serisinde yaptığı Ryze oyunları ile takımını ipten kurtarıp yarı finale taşıdı.

Faker’ın Ryze Laneti Durdurulamıyor

Faker’ın Ryze tercihi ile kazanması aslında artık bizi pek şaşırtmıyor. Onu kilitlediğinde ne kadar kazanmak istediğini ve gerekli ihtimalleri düşünmeniz gerekiyor. Neden mi? Faker, bu zamana kadar Worlds arenasında yaptığı 8 Ryze seçiminin hiç birinde mağlubiyet yüzü görmedi. Özellikle dereceli sırada kazanmak için zor bir şans tanıyan Ryze, kullanmasını bilen ellere geçtiği zaman takıma muazzam katkı sağlayan bir şampiyon olarak karşımıza çıkıyor.

Bir kez daha neden dünyanın en iyi oyuncusu olarak kabul edildiğini kanıtlayan Faker, bir sonraki sınavını Worlds 2017 yarı final mücadelesinde Çin temsilcisi Royal Never Give Up’ karşı verecek.

Unicorns of Love’da Ayrılık Rüzgarı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!