Despe’nin ESL Banı Kaldırıldı!

Despe’nin ESL Banı Kaldırıldı!

149
0

Geçtiğimiz günlerde ESL tarafından 2 yıl ban cezasına çarptırılan Despe’nin profili tekrar eski haline getirildi. Hatırlanacağı üzere hile sebebiyle oyuncunun ESL hesabı askıya alınmış ve CS:GO sahnesinde büyük etki yaratmıştı.

Space Soldiers Despe hile kullanmadı

Olay üzerine ESL ve Space Soldiers tarafından resmi bir açıklama yapılmaması ise akıllarda soru işareti uyandırmıştı. Şimdi ise nihayet ESL durum üzerine resmi bir açıklama yaptı. İşte Despe’nin banının kaldırılması üzerine ESL yetkilisi Jonas “bsl” Alsaker Vikan tarafından yapılan açıklama:

Geçtiğimiz günlerde, Space Soldiers’ta oynayan bir Türk oyuncuya, DESPE’ye, hile şüphesi ile ESL banı atılmıştı. Bu banın sebebinin oyuncunun ESL Play hesabı ile banlanmış bir hilecinin ESL Play hesabı arasındaki hatalı bir bağlantı olduğu anlaşıldı. Olayı detaylarıyla incelediğimizde, DESPE’nin tarafında yanlış olan bir şeyin olmadığını farkettik. DESPE veya hesabını herhangi bir şekilde hile ile bağdaştırılabilecek bir kanıt veya döküman bulunmadı. Bunun sonucu olarak da oyuncunun banı ESL tarafından kaldırıldı. Organizasyon olarak DESPE ve Space Soldiers’tan sistemimiz & adminlerimiz tarafından oluşturulan yanlış anlaşılma durumu ve sonuçlarından dolayı özür dileriz.

ESEA Sezon 25 GC LAN Kazananı Space Soldiers!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!