Daisuke Ono “Yes, My Lord!”

Son Güncelleme Tarihi:

 

Daisuke Ono Kimdir?

 

Daisuke Ono bir Japon seslendirme sanatçısı (seiyuu). Gerçekten çok yetenekli olan bu seslendirmenimizin sesi genel olarak ilgi çeken, havalı karakterlere hayat vermekte. Oldukça etkileyici ve çekici bir ses. Eminim aşağıda paylaştığım listede, sizlerin de çok etkilendiğiniz, sevdiğiniz veya hayranı olduğunuz karakterler vardır.

 

Daisuke Ono’nun en ilginç özelliği Kamiya Hiroshi ve Sawashiro Miyuki ile birçok animede seslendirme yapmış olması. Bu kadar kaliteli sese sahip seslendirmenlerin olduğu animeleri birer hazine olarak görüyorum. İleride seslendirmenleri en iyi olan animelerle ilgili bir yazı paylaşmayı düşünüyorum. Takipte kalın. 😉

 

Seiyuu olmanın yanında tabi ki şarkıları da var Daisuke-san’ın. Aşağıda link paylaşacağım.

 

 

Brothers Conflict, Working!! gibi animelerin açılış ve kapanış şarkılarında da yer alıyor. Bu arada açılış şarkıları için hazırladığım top 10 listesine buradan  ulaşabilirsiniz.

 

 

Şimdi Daisuke-san’ın seslendirdiği bazı karakterlerden bahsedelim.

 

İlk olarak “Yes, my lord!” Sebastian Michaelis

 

Kuroshitsuji’den Sebas-chan. “Yes, my lord!” ve “Akuma de shitsuji desu kara.” replikleriyle akıllara akıllara kazınan mükemmel bir kahyayı seslendiriyor Daisuke Ono burada. (“Akuma de shitsuji desu kara.” iki anlama gelmekte biri “Ben sadece basit bir uşağım.” diğeri ise “Ben şeytan olan bir uşağım.”)   

 

 

 

“İzaaaaya-kuuuun” Heiwajima Shizuo

 

Durarara!!’dan Heiwajima Shizuo. Daisuke Ono bu karakteri seslendirirken sakin, sessiz ve havalı karakterlerin yanında son derece haşin ve sabırsız bir karakteri de seslendirebileceğini kanıtlamak istemiş gibi. Gerçekten çok başarılı bir seslendirme.

 

 

 

Totem Yapan Yeşil Dev: Midorima Shintarou

 

Kuroko no Basket’ten Midorima. Totem, burç gibi konularda son derece takıntılı olan Midorima (midori yeşil demektir) Kiseki no Sedai (mucizevi nesil) üylerindendir. Son derece havalı olan bu karakterimize Daisuke Ono’dan başka ses düşünülemezdi herhalde.

 

 

 

Bunlar bilindik karakterlerinden sadece bazıları. Erwin Smith (Shingeki no Kyojin), Satou Jun (Working!!), Kurou Yatogami (K Project), Arthur Auguste Angel (Ao no Exorcist), Battler Ushiromiya (Umineko no Naku Koro ni)… gibi örnekleri çoğaltmak mümkün. Ama ben sizi bu müthiş sesin canlandırdığı karakterlerle başbaşa bırakmak istiyorum.

 

 

 

 

SEİYUU KİMDİR, NEDİR, NE YAPAR?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.